1. Dzisiaj 19 niedziela zwykła. W liturgii wspominamy święto Matki Bożej Kalwaryjskiej i kolejne objawienie Matki Bożej w Fatimie w 100 rocznicę. Zapraszamy do udziału w Różańcu Fatimskim, o godz. 16.15 i we Mszy św. o 17.00. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na organy w kościele, wpłacane na konto parafii, ofiarowane przy sprzątaniu świątyni i indywidualnie. Zebraliśmy w ten sposób 16.030 złotych. Bóg zapłać!.

2. We Wtorek 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy przeżywać prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 17.00., w Bukowie o 8.30. W tradycji polskiej to Święto Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przyniesiemy do kościoła bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanieśmy do domu, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg.

3. Ze świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy o naszych żołnierzach w dniu ich święta, o tych którzy bronili naszej Ojczyzny w ciągu wieków i czynią to dzisiaj. Polecajmy Królowej Polski naszą Ojczyznę i cały Narodu.

4. W środę nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, po Mszy św. porannej i wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek rano, - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do uczestnictwa i napisania podziękowań i próśb. Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele o godz. 18.00 połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. Zachęcamy, aby w naszych rodzinach były czytane pisma katolickie, które można nabywać przy wejściu z kościoła.

6. 27 sierpnia - za dwa tygodnie będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Bartłomieja Apostoła – uroczysta suma o godz. 11.30. Będzie to także dziękczynienie za szczęśliwe zbiory. Zachęcamy poszczególne wsie do przygotowania wieńców dożynkowych.

7. Dziękujemy pielgrzymom, którzy reprezentowali naszą parafię zdarzając pieszo do Częstochowy i modlili się za nas.

W tym tygodniu modlimy się do Boga i wspominamy:

Poniedziałek - 14.08.- Św. Maksymiliana Marii Kolbego - kapłana, męczennika.
Czwartek - 17.08. - Święto św. Jacka, kapłana, dominikanina, patrona naszej archidiecezji.
Wszystkim przeżywającym imieniny i jubileusze w tym tygodniu, życzymy wiele łask Bożych i opieki patronów.
Dziękujemy za troskę i posprzątanie naszego kościoła rodzinom z Włosani - część I ul. Łobzowska i ofiarę 440 zł. na organy. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do troski o nasz kościół rodziny z Włosani, cz. II ul. Słoneczna 2-24 i ul. Świątnicka 86 – 158.

Podziękowanie kieruje do parafian: Tadeusza Bieli za czyszczenie dywanów do kościoła i Józefa Gałasia, za zmianę oświetlenia – wiecznych lamp przy ołtarzu głównym.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp.+ Michalina Krzywacka z Konar, jej pogrzeb będzie w środę o 14.30 różaniec, o 15.00 Msza św. – polecimy ją w modlitwie - „Dobry Jezu..”

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894