1. Przeżywamy 17 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. Nieszpory o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc Sierpień. W tym czasie ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, aby wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę naszej Archidiecezji /6 sierpnia/, w najbliższych dniach można się zapisać – szczegóły na plakatach i na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. W tym miesiącu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, czy znajomego warto ofiarować Panu Bogu swoją modlitwę i całkowitą abstynencję!.

3. We Wtorek 1 sierpnia, przypada 73 rocznica Powstania Warszawskiego, naszą modlitwą przez ten miesiąc otaczamy naszą Ojczyznę i tych którzy oddali za nią swoje życie.

4. W Środę przypada odpust „Porcjunkuli”, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi świętej w czwartek – godz. 17.00, w piątek – od godz. 16.30 i uczestnictwa w nabożeństwach. W te dni adoracja Pana Jezusa od godz. 17.00 zakończone nabożeństwem danego dnia. W sobotę od 9.00 Ks. Tadeusz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi. Ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych w miesiącu wrześniu. Na godzinę 17.00 na adorację i Różaniec z udziałem róż żywego różańca.

6. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca prosimy o ofiary na ręce rady duszpasterskiej na zakupione organy. Po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańca.

7. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie, aby pogłębiać swoją wiarę.

8. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:

Wtorek - 01.08. - św. Alfonsa Marii Loguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Piątek - 04. 08. - św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

9. Dziękujemy rodzinom z Bukowa - Północna strona drogi, od Skawiny z okolic pętli w kierunku Mogilan. Na najbliższą sobotę na godz. 8,00 prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodziny z Bukowa - Droga na Radziszów.

10. Zamarł: śp. Janusz Sikora, z Konar – pogrzeb odbył się we Włosani. „Dobry Jezu ..”

 

607139
Dzisiaj: 33
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,115