1. Niedzielę dzisiejszą przeżywamy, jako Dzień modlitw za Polonię Zagraniczną. Zapraszamy dzisiaj o g. 16,15 na Różaniec z wypominkami za zmarłych.

2. W kończącym się Roku Wiary zanośmy do Boga uwielbienia i prośby zwłaszcza przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy w piątek 22 listopada o g. 17,00 na Adorację młodzież szczególnie gimnazjalną. Po adoracji o g 17,30 kandydaci do bierzmowania z klas trzecich wraz z rodzicami uczestniczą we Mszy św., z katechezą dla nich.

3. We czwartek, 21 listopada, w liturgii Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny przez Jej rodziców Bogu. My również poświęcajmy siebie i swoich bliskich Bogu.

4. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o g.17,00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedziele ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi.

5. W przyszłą niedzielę ostatnią roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla i zakończenie Roku Wiary. Na wszystkich Mszach św. złożymy wyznanie pogłębionej i odnowionej wiary i wraz z całym Kościołem odśpiewamy dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”. Po Mszy świętej o g. 11,00 przed Jezusem w Najśw. Sakramencie Litania i akt zawierzenia świata Sercu Jezusa.

6. Chcemy zorganizować Pielgrzymkę na Kanonizację Błog. Jana Pawła II od 22-29.04.2014r. połączoną z nawiedzaniem ważnych miejsc świętych, Sanktuariów i zabytków Rzymu, Watykanu i Italii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i w zakrystii. Już teraz przyjmowane są zapisy z wpłatą zaliczki zakrystii do końca listopada, ponieważ Organizatorzy muszą dokonywać rezerwacji, bo będą pielgrzymi z całego świata i teraz jest taniej.

7. Zgodnie z apelem papieża Franciszka i prośbą Ks. Kard. w przyszłą niedzielę ofiarą do puszki wesprzemy tak bardzo poszkodowanych tajfunem na Filipinach, by mieli podstawowe środki do przeżycia: wodę pitną i żywność.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Pani Dobosz i wolontariuszowi za sprzątnie świątyni. Do troski o Kościół zapraszamy w sobotę od g. 8,00 rodziny z Mogilan ulic: Cichej, Kolberga, Świątnickiej i Zakopiańskiej w tym rejonie,jak po kolędzie.

9. Prosimy, aby pisma katolickie dostępne na stolikach przy wejściach służyły pogłębianiu wiary. Rodzice dla przedszkolaków mają Jaś i Ola, szczególnie polecamy odnowioną DROGĘ dla młodzieży i stałe tygodniki. Na miesięczniki Posłaniec, Msza święta i Różaniec prosimy zapisywać się w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 18 XI w poniedz.– Błog. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Ruchu Czystych Serc; 19 XI –Błog. Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klarysek; 20 XI w środę– Św. Rafał Kalinowski (1835-1907), powstaniec z 1863 r., sybirak, karmelita i kapłan; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem; 22 XI w piątek– Św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

607137
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,113