Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 z dziećmi z klasy IV i ich rodzicami, księżmi katechetami i panią katechetką Beatą dziękujemy Panu Jezusowi za dar Komunii świętej, którą dzieci przyjmowały przez cały rok. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Dziękujemy za ofiary złożone na ręce Rady Parafialnej w pierwszą niedzielę maja na organy. Zebraliśmy 9 300 złotych. Wszystkim ofiarodawcom w kościele i wpłacającym na konto bankowe – „Bóg zapłać!”. Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej.

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy IV za posprzątanie kościoła, przygotowanie rocznicy pierwszej Komunii św. swoich dzieci i za ofiarę na organy wielkości 1 000 złotych.

Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy porannej o godz. 7.00, wyjdziemy z procesja i modlitwą do krzyży przy kościele w Mogilanach, aby wypraszać pogodę sprzyjającą pracom polowym i zachowanie od gradu i innych klęsk żywiołowych.

W Chorowicach w kaplicy modlitwa urodzaje w poniedziałek o godz. 19.00, w Kulerzowie - pod Krzyżem we wtorek o godz. 19.00 i w Bukowie w Kaplicy w środę o godz.18.15. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

Zelatorki i Róże Żywego Różańca zaproszone są na Pielgrzymkę na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej - w Sobotę 3 czerwca. Zapisy na pielgrzymkę w tym tygodniu w zakrystii.

Księdzu Tadeuszowi Tokarzowi zmarł tata śp. Stanisław Tokarz. Pogrzeb w poniedziałek o godzinie 15.00 w parafii Zagórze koło Chrzanowa. Dzisiaj w zakrystii możemy zapisać się na wyjazd autokarem na pogrzeb. Księdzu Tadeuszowi i jego rodzinie składamy wyrazy współczucia i łączymy się w modlitwie.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W naszej parafii będziemy gościć księdza Krzysztofa Kasprzaka, który pracował w naszej parafii a obecnie jest misjonarzem w Tanzanii. Będzie z nami się modlił, głosił Słowo Boże i zbierała przed kościołem do puszek ofiary na jego pracę misyjną. W Kaplicy w Chorowiicach o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i Msza św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców.

Ksiądz Tadeusz zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zainteresowanych wyjazdem na rekolekcje parafialne dzieci ze Szkoły Podstawowej, które odbędą się w Sieniawie w dniach 24.06. do 2.07. bieżącego roku. Koszt wyjazdu 400 złotych.

Z kalendarza liturgicznego:
22.05. poniedziałek - św. Rity z Cascii, zakonnicy
24.05. wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
26.05. piątek - św. Filipa Nereusza, kapłana

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela” – artykuł o kaplicy św. Rity we Włosani, Źródło, dla dzieci Małego Gościa i Jasia z płytami.

W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00 prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców Chorowic część – Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896