Dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. To szczególne święto dziękczynienia i radości dzieci, rodziców, rodzin i całej naszej parafii, bo Pan Jezus przychodzi do ich kochających serc i do ich rodzin. Zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe. Dzisiaj procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Święto św. Macieja, Apostoła.

W tym tygodniu Dzieci Komunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień. W pięknych białych strojach dzieci są świadkami miłości do Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci, ich rodziców, rodziny i całą parafię do uczestnictwa we Mszach świętych. W poniedziałek dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne. We środę dzieci z rodzicami udadzą się na Pielgrzymkę do Matki Bożej do Sanktuarium w Ludźmierzu i Zakopanego.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, piękne udekorowanie go na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać! za złożoną ofiarę na lichtarze pod świece ołtarzowe, pateny komunijne używane przez ministrantów przy Komunii świętej i ofiarę na woskowanie kościoła. Dziękujemy p. Kościelnemu i p. Organiście za pomoc przy próbach z dziećmi.

16 maja - we wtorek na nabożeństwie majowym będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, za mamy oczekujące narodzin dziecka i nasze rodziny.

Próba dla dzieci z klasy IV przed Rocznicą I Komunii we czwartek o 16.00. Zapraszamy do spowiedzi wszystkie dzieci i ich rodziny w piątek od 16.30.

We czwartek adoracja uwielbienia Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00.

W najbliższy piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. porannej. Przed wieczorna Mszą o godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia - za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania klas II gimnazjum w poniedziałek o godz.16.30 i w czwartek o godz. 18.45.

Z kalendarza liturgicznego:
16.05. - św. św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika – Patrona Polski
18.05. - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
20.05. - św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki M. Bożej.

Zachęcamy jednocześnie do czytania prasy katolickiej- piękne artykuły o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie i o świętych dzieciach Hiacyncie i Franciszku. W „Niedzieli” - artykuł o pięknym spektaklu o św. Janie Pawle II przedstawionym w naszej parafii. Szczególnie polecamy dla dzieci Małego Gościa i Jasia.

W tym tygodniu na sobotę o godz. 8.00 prosimy o sprzątanie kościoła rodziców dzieci rocznicowych.

Od 24 do 30 lipca organizowana jest Kolonia parafialna – „Wakacje z Bogiem” w Zakopanem dla młodzieży od klasy VI i starszych. Szczegóły wyjazdu i zapisy w zakrystii w najbliższym tygodniu. Chętnych parafian zapraszamy do wsparcia finansowego.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093