Pierwsza niedziela miesiąca maja – nazywana Dobrego Pasterza. Po Mszach świętych uwielbiamy Pana Jezusa Zmartwychwstałego obecnego w Najświętszym sakramencie.  Zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o 7.30. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.30, tygodniu po Mszy wieczornej. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci – szczególnie   z klasy III, młodzież i dorosłych. Cieszymy się, że przy kaplicach w wioskach śpiewana jest Litania  do Matki Bożej.

Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiary na organy. Dziękujemy za ofiary w kościele i wpłacane na konto parafialne – Bóg zapłać!

Nasza parafia za pozytywną opinią Rady duszpasterskiej przystąpiła do programu montażu paneli fotowoltaicznych w ramach programy energia odnawialna – dofinansowanie do tego programu  wynosi 85%, parafia 15% około (43 500 zł.). Jak Pan Bóg pobłogosławi to  w przyszłym roku mielibyśmy własny prąd do kościoła i plebanii.

We wtorek na Mszy świętej i nabożeństwie majowym spotykają się dzieci z rodzicami z klasy IV, aby przygotować się do rocznicy Komunii świętej, która będzie 21 maja na Mszy o godz. 11.00. Spotkania dla kandydatów gimnazjum we wtorek i czwartek, z klasy I, w przyszłym tygodniu Klasy II.          .

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.00 do 11.00. Bardzo prosimy, aby ci którzy nie mają dziecka do I Komunii świętej przyszli na Msze o 7.30. 9.30. 17.00, aby pozostawić miejsca w kościele dla dzieci i rodziców i rodzin dzieci komunijnych. Z całą parafią módlmy się za 93 dzieci, które maja przyjąć Pana Jezusa i ich rodzin. Rodziców dzieci prosimy do posprzątanie kościoła i przygotowanie dekoracji.

Bóg zapłać! wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów z Diecezji Bielsko-Żywieckiej, zarówno tym, którzy otworzyli swoje domy prywatne jak i szkołom - w Mogilanach, Bukowie i Konarach - oraz za użyczenie pomieszczeń -   w Dworku i sali w Strażnicy - przez władze naszej Gminy. Bóg zapłać państwu Leśniakom   za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów w szkole, strażnicy i w Dworku, Państwu Najder właścicielom  piekarni we Włosani za ofiarowanie chleba i drożdżówek, strażakom, panu sołtysowi z Kulerzowa i Konar oraz wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom i nauczycielom     i pracownikom szkoły.

Zespołowi Mogilnie dziękujemy za piękny spektakl o św. Janie Pawle.

W kruchcie południowej możemy zabrać do naszych domów wodę święconą z służącego do tego naczynia z plastikowymi pojemnikami.

Od 24 do 30 lipca organizowana jest Kolonia parafialna – „Wakacje z Bogiem” w Zakopanem dla młodzieży od klasy VI i starszych. Szczególny wyjazdu i zapisy w zakrystii w najbliższym tygodniu. Chętnych parafian zapraszamy do wsparcia finansowego.

W kalendarzu liturgicznym:
Jutro 8 maja - Uroczystość Św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych. Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej.

Dziękujemy rodzinom z Parkowego Wzgórza za sprzątanie kościoła i ofiarę 300 złotych. Nowożeńcom za piękne kwiaty do kościoła.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895