Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny i narodowe czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy, aby dzisiaj w naszych rodzinach i w tym tygodniu przeczytać urywek z Listu św. Pawła do Galatów. Wychodząc z kościoła możemy na małych karteczkach zabrać sigla do odszukania w tym Liście. Jednocześnie zapraszamy do czytania i rozważania słowa Bożego na Kręgu Biblijnym, którego spotkania odbywają się w drugie i czwarte środy miesiąca po wieczornej Mszy świętej na nowej plebanii. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy porannej.

Rozpoczęcie Nabożeństw majowych dzisiaj o godz. 16.30. w czasie uroczystej procesji. Nabożeństwa majowe po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych.

Bóg zapłać! za złożone ofiary na organy na ręce rady duszpasterskiej w pierwszą niedzielę kwietnia w kwocie 8 090 zł. i 50 ero, rodzicom i młodzieży bierzmowanej 2 400 zł., pewnej rodzinie 2 000 zł. Dziękujemy także tym, którzy dokonują wpłat na konto parafialne lub składają ofiarę w kopertach na tacę. W przyszłą niedzielę możemy złożyć ofiary na ten cel. W zeszłą niedzielę na Syrię do puszek żebraliśmy 5 500 zł. i 5 dolarów kanadyjskich.

Dziękujemy młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania 28 osób i jednej mamie za udział w Pielgrzymce dziękczynnej do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

Przed nami kolejny już raz wyzwanie związane z przyjęciem w naszej parafii na nocleg z 2 na 3 maja z wtorku na środę - pielgrzymów zmierzających z Bielska do Łagiewnik. Bardzo prosimy chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg w domach prywatnych o zapisanie się w zakrystii. Nie dotyczy to tych, którzy umówili się z pielgrzymami bezpośrednio.

3 Maja Uroczystość Matki Bożej – Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o 16.30. Pamiętajmy o wywieszeniu narodowej flagi na naszych domach w te pierwsze majowe dni. To wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca maja. Możliwość spowiedzi od czwartku od 6.00 rano i od 16.30. do 18.00. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Wszystkie grupy modlitewne uczestniczą w tym tygodniu w nabożeństwach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z Mogilan z rejonu – ul. Zakopiańska od 62 do 130 i ul. Rzemieślniczej za ofiarę 390 zł. na kościół. Dziękujemy wszystkim nowożeńcom za piękne kwiaty do świątyni. Na sobotę na godz. 800 prosimy rodziny z Osiedla Parkowe Wzgórze. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać swoja wiarę i wiedzę religijną.

W tym tygodniu modlimy się przez wstawiennictwo:

Poniedziałek 01.05. - św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy
Wtorek 02. 05. - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek 04. 05 - św. Floriana, męczennika- patrona miasta Krakowa, naszych Ochotniczych Strażaków – którym życzymy opieki patrona
Sobota 06.05. - Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
Wszystkim przeżywającym swoje imieniny i urodziny życzymy opieki ich patronów.

 

608165
Dzisiaj: 110
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,141