W drugim dniu Wielkanocy przeżywamy radość z obecności Chrystus Zmartwychwstałego wśród nas. Msze Św. w dniu dzisiejszym, jak w każdą niedzielę - dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. W tygodniu zapraszamy na Msze św. w Oktawie Wielkanocy – Pan Jezus Zmartwychwstały na nas czeka.

W tym tygodniu z Mszą świętą o godz. 18.00 łączymy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W piątek - Msza św. za naszych bliskich zmarłych wypominanych w naszym kościele. W tym dniu zapraszamy dzieci i rodziców z klasy III, aby duchowo przygotować się do I Komunii świętej. Ta wspaniałą uroczystość będziemy przeżywać 14 maja na Mszy św. o godz. 11.00.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i pięknego przeżycia Triduum Paschalnego: panu kościelnemu z małżonką, panu organiście i Chórowi za pasję i śpiewy, naszym strażakom za wartę przy Grobie. Bóg zapłać paniom Beacie Kopcie i Marcie Gadosze za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, tym którzy złożyli ofiary na kwiaty, świece i materiały do ciemnicy i Grobu Pańskiego, w tym pani kwiaciarce Annie za kwiaty do wazonów. „Bóg zapłać!” Liturgicznej służbie ołtarza: lektorom, ministrantom i scholistkom, młodzieży Oazowej, Oazie rodzin, Różom Różańcowym, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Zespołowi Mogilanie, niosącym baldachim, feretrony i świece, oraz składającym ofiary przy krzyżu na Grób Pański w Jerozolimie. Słowa podziękowania kieruję do: pana Grzegorza Klasia, za dar nowych ledowych żarówek do świątyni, panu Józefowi Gołasiowi, za wymianę żarówek w prezbiterium, panom Marianowi i Pawłowi Sonikom, za usunięcie uszkodzeń i pomalowanie elewacji przy głównym wejściu do kościoła, panu Stanisławowi Kucińskiemu za litery do Paschału, panu Jerzemu Kotasiowi z Konar za naprawę krzeseł w prezbiterium.

Dziękujemy licznym rodzinom z ul. Rzymskiej i ulic Ogrodowej i Podgórskiej za sprzątani świątyni w Wielką Sobotę i ofiarę 130 złotych na kościół – Bóg zapłać. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do troski o kościół rodziny z ul. Kwiatowej, Zakopiańskiej do Rynku.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej dzięki której możemy pogłębić naszą wiarę.

Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze dzięki wam do każdego ludzkiego serca. Pokój, radość i miłość Zmartwychwstałego Pana, niech będą udziałem waszych rodzin.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119