Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11.00 procesja z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po tej Mszy nagrodzimy najpiękniejsze palmy w 3 kategoriach: mała, średnia i duża. W parafii modli się z nami Ks. Biskup Jan Szkodoń, w czasie wizytacji kanonicznej - głosi Słowo Boże, udziela sakramentów św., błogosławi nam i spotyka się z grupami. Wraz z Wami, jako wsi duszpasterze dziękujemy Ks. Biskupowi za Jego posługę.

Zapraszamy na godz. 16.30 na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale i o godz. 17.00 na Mszę świętą na zakończenie wizytacji kanonicznej Ks. biskupa. Zachęcamy, aby wziąć udział w akcji Zespołu Charytatywnego polegającej na składaniu produktów spożywczych w sklepach, w kościele i przy święceniu pokarmów. Dziękujemy darczyńcom i właścicielom sklepów oraz paniom z Zespołu Charytatywnego Caritas i panom, dzięki którym dary przekazane zostaną potrzebującym.

Okazja do spowiedzi, przed i po Mszach Świętych do środy o 6.00 rano i od 16.30. Także w Wielki Czwartek i W. Piątek od godz. 16.30.

Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. To święto ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Wyjazd na Mszę Świętą Krzyżma w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z Rynku o godz. 8.30. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii. Natomiast wszystkich wiernych zapraszamy wieczorem o godz.18.00 na Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia czyli tzw. Ciemnicy. Od g. 20.00 do 22.00 czas czuwania z Panem Jezusem w Ogrojcu pod przewodnictwem Oazy Rodzin.

Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Wystawienie Pana Jezusa od godz. 7.00 i całodobowa adoracja według porządku podanego na folderach. Prosimy o przewodniczenie poszczególnym rejonom parafii Różom Różańcowym z tych rejonów. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8.00 i 17.00. O godz. 18.00 główne nabożeństwo Męki Pańskiej, adoracja krzyża i Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego i całonocne czuwanie. Ofiary składane w czasie adoracji krzyża w czasie nabożeństwa i poza nim są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O 20.00 zapraszamy młodzież na czuwanie i wspólną modlitwę. Tradycyjnie zapraszamy Straż Pożarną do czuwania przy grobie Pańskim.

Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00, 13.00 i 15.30. W Chorowicach i Konarach o godz. 11.00, w Bukowie i Włosani o 11.30.

Uroczyste obchody Wigilii paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00. Msza Św. z procesją rezurekcyjną w intencji wszystkich Parafian. Chciejmy, przyjść ze świecami i uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy młodzież i niewiasty do niesienia feretronów oraz ze świecami; mężczyzn do niesienia baldachimu, Straż Pożarną i Zespół Mogilanie oraz szczególnie gorąco każdego i każdą z Was.

W Wielkanoc - uroczyste Msze święte w porządku niedzielnym. W Poniedziałek Wielkanocny dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 12.30. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej ok. 18.00.

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za sprzątanie świątyni. W Wielki Poniedziałek prosimy na godz. 8.00 rodziny z ul. Mogileńskiej cz. II od końca i ul. Wschodnia. W Wielką Sobotę po liturgii ok. 20.30 prosimy rodziny z całej ul. Rzymskiej i ulic do niej przylegających.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088