W 5 niedzielę Wielkiego Postu, zgonie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże i obrazy, aż do liturgii Wielkiego Piątku. W tym znaku zakrytego krzyża chcemy na nowo spojrzeć na święty znak krzyża, jako najcenniejszy dar naszego odkupienia i zbawienia. Droga Krzyżowa - po sumie. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym godz. 16.00.

Dziś w pierwszą niedzielę kwietnia, przeżywamy zakończenie Rekolekcji Parafialnych. Dziękujemy Bogu za łaski tego świętego czasu, wszystkim którzy w nich uczestniczyli. Naszą wdzięczność i podziękowanie wyrażamy Ojcu Grzegorzowi Zakrzewskiemu – Paulinowi, za trud głoszenia świętych rekolekcji i ukazanie nam drogi, jak z Maryją mamy dążyć do zbawienia. Równocześnie życzymy mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Częstochowskiej. Ofiara składana dzisiaj na tacę, przeznaczona jest na dzieła prowadzone przez Zakon Ojców Paulinów – serdecznie Wam dziękujemy za ofiary. Jako duszpasterze - dziękujemy rodzicom i dyrekcjom szkół i nauczycielom, za opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Rada duszpasterska przed kościołem zbiera ofiary na organy. Bóg zapłać!.

W tym tygodniu będziemy przezywać I czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi świętej od godz. 16.30. Młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania od środy do piątku będzie przeżywać trzy dni modlitwy o dary Ducha świętego na Mszy św. o godz. 18.00 - zapraszamy do tej modlitwy ich rodziny. W pierwszy piątek spowiedź od godziny 16.00. Droga Krzyżowa o 17.30 a nabożeństwa po Mszy świętej. Msza św. Bukowie we czwartek o godz. 16.30 i spowiedź od 16.00.

W tym tygodniu w naszej parafii rozpocznie się wizytacja kanoniczna Ks. Bpa Jana Szkodonia. Biskup przyjeżdża jako jeden z następców apostołów, aby z nami się modlić, umocnić naszą wiarę, głosić Słowo Boże, sprawować sakramenty i spotykać się z całą wspólnota i poszczególnymi grupami. W osobie biskupa obecny jest Pan Jezus –Najwyższy Kapłan. Na Mszach świętych tego tygodnia będziemy modlić się za ks. biskupa i naszą parafialną wspólnotę. Ks. bp Jan już od piątku będzie odwiedzał szkoły i przedszkole na terenie parafii, Ojców Bonifratrów, będzie spotykał się na modlitwie z grupami modlitewnymi naszej parafii. W sobotę 8 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, w niedzielę będzie nam głosił Słowo Boże i nam Błogosławił. Prosimy o liczny udział w nabożeństwach i spotkaniach. /Dokładny program na stronie internetowej naszej parafii/.

Za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy świętej o godz. 11.00 rozpocznie się przy dzwonnicy z procesją do kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę wykonaną w domu.

Dziękujemy młodzieży za sobotnie wieczorne sprzątanie świątyni. W sobotę od godz. 8.00 do troski o kościół prosimy rodziców i młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania, w Wielką Środę 12 kwietnia na godz. 8.00 - prosimy rodziny z ul. Mogileńskiej część II do końca, ul. Wschodnia. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na dzieci z Tanzanii – młodzież w zeszłą niedzielę uzbierała 1 316 zł. i 10 euro.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093