Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Dominca Laetare”, to znaczy „Cieszcie się” . W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", dlatego w liturgii różowy kolor szat. Cieszymy się z przyjęcia do posługi ministranta 5 chłopców - gratulujemy im i ich rodzicom tego pięknego wyboru do służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu. Dziękuję Ks. Robertowi, za opiekę nad ministrantami i Grzegorzowi Strzebońskiemu – animatorowi za przygotowanie chłopców do służby.

Droga Krzyżowa dzisiaj o godz. 12.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Dzisiaj ostatni raz możemy złożyć ofiarę na kwiaty i dekoracje do ciemnicy i grobu Jezusa. Dziękujemy za złożone ofiary. Szkolne Koło Caritas zbiera do puszek przed kościołem ofiary na pomoc dzieciom z Tanzanii. W niektórych sklepach nasza Grupa Charytatywna, organizuje zbiórkę żywności dla biednych i potrzebujących. Możemy także przynosić żywność do kosza przy ołtarzu św. Franciszka.

Msze święte w wieczorne w tygodniu o godzinie 18.00.

W tym tygodniu od Środy – 29 marca, rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które zakończymy w przyszłą niedzielę 2 kwietnia. Szczegółowy plan rekolekcji i Triduum Paschalnego na folderach, które prosimy zabrać do domów oraz na stronie parafialnej. Pan Bóg, daje nam ten szczególny czas łaski i nawrócenia, znajdźmy czas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką. Módlmy się codziennie o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty Ojca Grzegorza, spowiedników oraz o obfite owoce łask Bożych dla całej parafii. Dla dorosłych Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30 i 18.00, dla dzieci spotkania przed południem, młodzieży szkół średnich, studiującej, pracującej o godz. 19.30. Apel Jasnogórski dla wszystkich o godz. 20.30 /można przynieść świece /. W Bukowie rekolekcyjna nauka dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza dla wszystkich. Spowiedź święta w sobotę 1 kwietnia. Składka w przyszłą niedzielę na cele rekolekcjonisty.

Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w czwartek – 30.04. na godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie chorych pragnących przyjąć sakramenty święte przed świętami w domach. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Odwiedzimy ich w piątek od godziny 11.00.

Młodzież gimnazjalna klas I, II i III przygotowująca się do bierzmowania nie ma w tym tygodniu spotkań w salce, ale uczestniczy w naukach rekolekcyjnych a następnie w Triduum Paschalnym. Młodzież z klas III – w sobotę 8 kwietnia, w czasie wizytacji Ks. Bp Jana Szkodonia, przyjmie sakrament bierzmowania.

Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziny do wykonania pięknych tradycyjnych palm. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00 wybierzemy najpiękniejsze palmy.

Dziękujemy rodzinom z ul. Mogilańskiej część pierwsza od 1 do 41, ul. Stroma za sprzątanie świątyni i ofiarę 200 zł. na kościół. W sobotę po Apelu Jasnogórskim - koło godz. 20.45 do troski o kościół prosimy młodzież. Za 2 tygodnie - 8 kwietnia kościół sprząta młodzież przyjmująca bierzmowanie i ich rodzice. Rodziny ul. Mogilańskiej część druga od 42 do końca, ul. Wschodnia – prosimy o posprzątanie w Wielka Środę 12 kwietnia o godz. 8.00.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

 

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112