1. Rozpoczynamy w naszej parafii czas wspólnej modlitwy, w ramach 40-godzinnego nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżycia Wielkiego Postu. Ta modlitwa będzie trwała przez kolejne trzy niedziele. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy przebłagalnej Miłosiernego Boga za grzechy nasze osobiste, rodzinne i społeczne. Dzisiaj po Mszach Świętych i w czasie popołudniowym do godz. 17,00, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji na dzisiejszą niedzielę:
8.30. - Środek Wsi,
13.30. - Podstyr, Lobzów, od Kościoła do Wiaduktu,
14.30. - ul. Świątnicka, Działy i Skrzyszów,
15.30. - ul. Zakopiańska,
16.30. -do Mszy świętej - Parkowe Wzgórze, Podedwórze.

2. Dziękujemy Panu kościelnemu Adamowi z małżonką, młodzieży oazowej, lektorom za rozebranie dekoracji świątecznej.

3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej adoracja uwielbienia Pana Jezusa prowadzona przez grupę charyzmatyczną i młodzież.

4. Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii we czwartek po Mszach świętych.

5. Z racji trzeciego piątku miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże modlitwą Koronki, po Mszach świętych porannej i wieczornej z uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny. Wieczorną Mszę świętą ofiarujemy za zmarłych z naszej parafii polecanych w wypominkach rocznych a szczególnie zmarłych w tym miesiącu. Zapraszamy do tej modlitwy. Po Mszy wieczornej spotkanie dla rodziców z trójek klasowych dzieci z klasy III.

6. Serdecznie Bóg zapłać kierujemy do dwóch rodzin za ofiarę z Mogilan z ul. świętego i Słowiańskiej na sprzątanie kościoła. Na obecny tydzień do troski o kościół prosimy rodziny z Mogilan z ul. Krakowskiej, Sportowej i Nowej.

7. W kościele w tym tygodniu wspominamy:
Wtorek - święto św. Cyryla i Metodego – braci, Patronów Europy i św. Walentego – patrona zakochanych i przygotowujących się do małżeństwa, których zapraszamy do modlitwy o piękna miłość i dobre małżeństwo.
Środa - bł. Michała Sopoćki, spowiednika siostry Faustyny.

8. Odeszli do wieczności:
+ Maria Gardyła, lat 86
+ Adam Kucia, 86 lat,
+ Bohdan Łopata, 62 lata, Mogilany,
+ Helena Tylek, 84 lata, Konary,
+ Maria Niechaj, 70 lat, Chorowice, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14,30. – różaniec,
15.00 Msza pogrzebowa - „Dobry Jezu, a nasz Panie…..”

 

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893