Dziękujemy za dar modlitwy o jedność chrześcijan, jaka trwała w naszej parafii, szczególne wszystkim uczestniczącym w tygodniu we Mszy świętej. Naszą modlitwą otaczamy naszego nowego Pasterza - Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Dzieci, młodzież i część dorosłych rozpoczynają czas zimowych ferii. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i szczęśliwego wypoczynku, przypominając o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy świętej.

W pierwszą niedzielę stycznia Rada duszpasterska zebrała 8770 złotych na organy. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim składającym w kościele ofiary i wpłacającym na konto parafialne. W modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę św. w intencji odwiedzanych rodzin. Msze św. zamówili także lektorzy i ministranci.

Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę w rodzinach należących do naszej parafialnej wspólnoty. Jako wasi duszpasterze dziękujemy za wspólną modlitwę w waszych domach, życzliwość, gościnę i złożone ofiary.

We Czwartek 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze święte w tym dniu w Mogilanach przed południem o godz. 7.30 oraz 9.30 a po południu o 15.30 i 17.30. W Bukowie Msza święta o godz. 16.30. Na Mszach świętych poświęcenie świec – gromnic. Prosimy na świece założyć osłonki, aby nie polać woskiem ławek i wykładzin do siedzenia.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00 a w piątek - rano od 6.00, po południu od 15.30. W czwartek Godzina Święta od 16.30. W sobotę przez Niepokalane Serce Maryi i przez Św. Jana Pawła II będziemy wypraszać święte życie dla rodzin w sposób szczególny będziemy polecać rodziny oczekujące narodzin dzieci. Od g. 16.30 adoracja i Różaniec z udziałem Żywych Róż.

W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00 z sakramentami świętymi.

Od niedzieli 12 lutego przez trzy kolejne niedziele będziemy przezywać 40 - godzinne nabożeństwo adoracji Pana Jezusa. Program modlitwy jak w poprzednich latach zostanie podany przed rozpoczęciem tej modlitwy.

Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Spacerowej, Zakopiańskiej, Kolberga ulicy za sprzątanie świątyni. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodzin z Mogilan z ul. Zakopiańskiej, Grodzkiej i Szkolnej. Bóg zapłać! za ten szczególny dar modlitwy jaką jest troska o „Boży Dom”.

Na czas ferii zimowych wychodząc z kościoła zakupmy prasę katolicką, aby pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną w naszych rodzinach.

W tym tygodniu modlimy się do Pana Boga przez wstawiennictwo:
31. 01. - św. Jana Bosko, kapłana i wychowawcy młodzieży.
03. 02. - św. Błażeja, biskupa, męczennika – patrona ludzi chorujących na choroby gardła.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Aleksandra Kolec z domu Szefer , lat 59. „Dobry Jezu a nasz Panie…”

 

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119