1. W imię Boże pragniemy rozpocząć Nowy Rok 2017. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, aby wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski. My w I niedzielę czynimy to w modlitwie adoracji Pana Jezusa i po Mszach świętych i otrzymamy Jego błogosławieństwo. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańca i zawierzenie Maryi należących do Żywego różańca. Nieszpory o 16.30. Bóg zapłać! za ofiary składane na ręce rady duszpasterskiej na organy.

2. Dzisiejszą liturgię rozpoczęliśmy hymnem Veni Creator Spiritus (O Stworzycielu Duchu przyjdź). Za jego pobożne i publiczne odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.

4. W tym tygodniu kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Przyjęcie kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do domu, to publiczne wyznanie wiary i przynależności do Kościoła. W gablocie z ogłoszeniami można zapoznać się z porządkiem odwiedzin. Jest on również umieszczony w parafialnym serwisie na parafialnym folderze. W tym tygodniu odwiedzimy ….. Jeśli w domu nie ma wody święconej, prosimy pobrać z Kościoła przy wejściu bocznym. Dziękujemy za Ducha Bożego, życzliwość, serdeczność i otwartość. Bóg zapłać tym, którzy nas podwożą przed i po kolędzie z rodzin na początku i końcu a także za posiłki i herbatę.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. W I piątek - 6 Stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte jak w niedzielę. Od 16.30 zapraszamy do adoracji i modlitwy grupy modlitewne. Ksiądz proboszcz i ks. Robert odwiedzimy chorych z Panem Jezusem w piątek od godz. 13.00, natomiast Ks. Tadeusz odwiedzi chorych w sobotę o godz. 9.00. Bierzmowani uczestniczą w Mszach świętych. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy o godz. 9.30 będzie kolędowała kapela Mogilnie, na Mszy o godz. 11,00 będzie śpiewał nasz chór Mogilanom, po Mszach wystąpi z koncertem kolęd. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

6. Sobota - pierwsza miesiąca. modlimy się przez Niepokalane Serce Maryi i Św. Jana Pawła z udziałem Żywych Róż za małżonków oczekujących narodzin dzieci. Od godz. 16,30 nabożeństwo – z adoracją i modlitwą Różańcową.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Podstyr: ul. Jaśminowej, Zakopiańskiej, Widokowej za sprzątanie świątyni i ofiarę 120 zł.. Na sobotę od godz. 8,00 do tej troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan – Łobzów cz. I.

8. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez prasę katolicką.

9. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazujemy najlepsze noworoczne życzenia, aby dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

 

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896