1. Dzisiaj obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Dziś Msze Święte, jak w niedzielę i dodatkowa o godz. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu. Bóg zapłać za składkę przeznaczoną na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w Oktawie Bożego Narodzenia. W tym świętym czasie w liturgii przeżywamy :
Wtorek, 27 grudnia - Święto św. Jana Apostoła – błogosławienie wina.
Środa, 28 grudnia – Święto św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Dzieciom przychodzącym do Bożej Dzieciny udzielimy specjalnego błogosławieństwa w niedzielę po Mszy o godz. 9,30.
Piątek, 30 grudnia - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – modlimy się za nasze rodziny.
1 Stycznia na Mszy Świętej o godz. 11,00 będziemy modlić się za nasze rodziny, zwłaszcza przeżywające jubileusze sakramentu małżeństwa, szczególnie złote, srebrne i brązowe. Zachęcamy małżonków, aby przeżywając te ważne rocznice prosili Boga o umocnienie ich miłości, łaskę wytrwania i radości .

3. Od wtorku 27.12. rozpoczynamy kolędę – czyli wizytę duszpasterską. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w intencjach rodziny i wypraszania Bożego błogosławieństwa. Ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Jest to okazja do rozmowy o radościach i smutkach Waszych rodzin, do zastanowienia się nad praktykami religijnymi i wychowaniem w wierze dzieci i młodzieży. Dlatego dzieci i młodzież przygotują zeszyty do religii oraz indeksy, w tym do bierzmowania. Przez naszą obecność i modlitwę pragniemy przekazać Wam wdzięczność za troskę o całą naszą wspólnotę i kościół, składane ofiary. Składane przy tej okazji ofiary są tradycyjnie przeznaczone na ratowanie życia dzieci, bratnią pomoc księżom chorym i starszym, budowę nowych kościołów i osobiste utrzymanie. Natomiast dla P. Kościelnego są tradycyjnie częścią wynagrodzenia za całoroczną posługę w kościele i ministrantom za ich służbę przy ołtarzu. Dziękujemy za troskę, aby wszyscy członkowie rodzin byli obecni, za życzliwość i ducha Bożego. Także za podwożenia nas przed i po kolędzie, za ciepłą herbatę czy skromny posiłek w czasie dłuższych rejonów. W czasie kolędy będziemy aktualizować kartoteki parafialne.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować Kościół do przeżywania Świąt i liturgii Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy ofiarowali duże drzewka choinki i oświetlenie. Szczególne Bóg zapłać P. kościelnemu za wiele pracy przy ustawianiu, dekorowaniu i sprzątaniu, także małżonce za pomoc oraz młodzieży za pomalowanie i odnowienie figur do szopki, piękne ubranie szopki i choinek. Dziękuję P. Tomaszowi Górnisiewiczowi z synem Arkadiuszem, za zrobienie pięknej drewnianej szopki. P. Pawłowi Sołtysowi z całą rodziną i pracownikami za metalowe stojaki na gazety. P. Kazimierzowi i Zbigniewowi Papieżom zz zabezpieczenie ściany na wikarówce. P. Markowi - organiście za przygotowanie i piękno gry i śpiewu, Służbie liturgicznej ołtarza i scholi. Szczególne Bóg zapłać! Księżom za całość Służby Bożej. Rodzinom z Mogilan Żary za sprzątanie świątyni w Wigilię i ofiarę na organy 420 złotych. Na sobotę na godz. 8,00 do troski o Kościół poprzez sprzątanie prosimy rodziny z Mogilan – Podstyr, ul. Jaśminowa, Zakopiańska, Widokowa.

5. 31 Grudnia w Sobotę – Św. Sylwestra, papieża. Zakończenie Starego Roku o godz. 17.30. Uroczyste Nieszpory, Msza św., suplikacje, Tedem, błogosławieństwo.

6. Księdzu Tadeuszowi Tokarzowi gratulujemy godności „Kanonika”, jaką otrzymał do Ks. Kardynała Stanisława Dziwisz za prace duszpasterska w naszej parafii.

 

608152
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,128