1. Rozpoczynamy ostatni tydzień adwentowego czuwania. Wychodząc z kościoła możemy zabrać pamiątki Bożonarodzeniowe przygotowane przez podopiecznych O. Bonifratrów, Franciszkański Zakon Świeckich i młodzież. Zapraszamy na Nieszpory o 16.30. Na Mszy św. o godz. 17.00 uroczyste poświęcenie sztandaru Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w naszej parafii. Zapraszamy na „Roraty” i Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30.

2. W poniedziałek 19.12. w naszej parafii spowiedź święta o d godz. 8.00 do 12.00 / przerwa 9.30 – 10.00 / i od godz. 14.00 do 17.30 / przerwa 15.30 do 16.00 / Zapraszamy do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia. Od Środy spowiedź w tygodniu godzinę przed Mszą świętą. Spowiedź w Bukowie w czwartek o godz. 18.30 do 19.30. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. prosimy zgłaszać do czwartku.

3. W najbliższą Sobotę Wigilia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie powinien temu towarzyszyć alkohol. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole.

4. Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać! tym, którzy mają udział w składaniu darów, właścicielom sklepów, którzy to umożliwili, P. Surówka - Bóg zapłać! za dziecięcą odzież. Przekazujemy to z Zespołem Caritas ubogim i potrzebującym z życzeniami od wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Zespołowi Caritas i tym wszystkim, którzy pomagają. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, w modlitwie i zapaleniu światła na grobach naszych bliskich zmarłych.

5. W Sobotę o godz. 24.00 przyjdźmy licznie na Mszę „Pasterską”, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona jest zgodnie z prośbą Księdza Kardynała – na Fundusz Obrony Życia S.O.S. Opłatek dla służby liturgicznej, oazy i scholi dziecięcej i młodzieżowej o godz. 23.00 przed pasterką.

6. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

7. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25.-lecia proszeni są o zgłoszenie w zakrystii. 1 stycznia na Mszy o godz. 11.00 w ich intencji i ich rodzin będzie uroczysta Msza świeta.

8. W drugi dzień Bożego Narodzenia w poniedziałek 26.12. obchodzimy Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu św. Na Mszach św. poświęcenie owsa.

9. Serdeczne Bóg zapłać! P. Zygmuntowi i Bartłomiejowi Surówka, Adamowi Gubała za choinki do kościoła, Pani Annie Tylek, za przygotowanie dekoracji na ołtarze i choinkę. P. Szetnerowi za wzmocnienie stojaka pod choinkę, P. Januszowi Musiołowi, za przygotowanie wykładzin przy ołtarzu, P. Józefowi Gałasiowi, za montaż barierek bezpieczeństwa przy kościele. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie świątyni rodzinom z Mogilan – Podstyr, ul Zakopiańska i Kolorowa. Do troski o Kościół prosimy w wigilię od godz. 8,00 rodziny z Mogilan - Żary. Na piątek od godz. 18.30, prosimy młodzież do ubierania choinek i przygotowania szopki.

10. Po Świętach 27.12. od Wtorku - rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać od ministrantów i ze stolików z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. Oddzielnie są Mogilany i razem pozostałe miejscowości.

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111