1. Dzisiejsza Uroczystość podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie Królu Wszechświata. Po Mszach świętych Chrystusowi Królowi, pragniemy ofiarować nasze serce, rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. O godz. 16.15 modlitwa różańcowa za naszych zmarłych. Wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika - reformatora Karmelitów w Wadowicach i Czernej.

2. Na Mszę świętą w najbliższy wtorek, we wspomnienie św. Cecylii, męczennicy, zapraszamy nasz chór parafialny, scholę, aby uczcić patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Cecylii panu organiście, chórowi, scholi dziecięcej młodzieżowej z opiekunami. Cieszymy się, że pomagają nam w modlitwie przez piękny śpiew.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny, nazwany Adwentem - czasem radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

4. W najbliższy piątek na Mszę świętą zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii świętej.

5. Na stolikach przy wejściach tygodniki katolickie; Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. Dla dzieci: Jaś i Ola, szczególnie Mały Gość. Prosimy o podjęcie prenumeraty Mszy świętej, Posłańca Serca Jezusa i Różańca, tych dobrych pism przez stałych i nowych czytelników.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Mogilan z ul. Pogórskiej, ul. Ks. Józefa Mazurka, za sprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarza i ofiarę na organy – 150 złotych. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan: z ul. Celiny, ul. Osiedlowej. Teraz w czasie zimowym prosimy o zwrócenie uwagi, aby po wejściu, czy wyjściu zamykać drzwi kościoła.

7. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc po Mszy o godz. 7.30 modlitwa Franciszkańskiego. Zakonu Świeckich, a po niej braterskie spotkanie formacyjne na plebanii.

W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo w:
Poniedziałek - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
Czwartek - św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy męczenników.
Piątek - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

8. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. + Wojciech Kotarba z Konar lat 33.
Śp. + Aleksander Kopta z Mogilan lat 74, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.30

Zmarła mama ks. Wiesława Nowaka, proboszcza z Rzeszotar – pogrzeb w Więcławicach w poniedziałek o godz. 13.00. „Dobry Jezu a nasz Panie…”

 

607138
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,114