1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Wraz z klerykami naszego Krakowskiego Seminarium modlimy się o łaskę świętych i licznych powołań kapłańskich i zakonnych. Spotkania po Mszach świętych: o godz. 7.30 z różami żywego różańca, godz. 9.30. ze scholą i grupą misyjną dzieci, o godz. 11.00 z Oazą, lektorami, ministrantami. Na ręce rady duszpasterskiej możemy składać ofiary na nasze organy. Bóg zapłać! za ofiary dziś złożone i wpłacane na nasze konto parafialne.

2. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.15 modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Zapraszamy na różaniec na cmentarzu do 8 listopada – do wtorku godz. 18.15.

3. Do czwartku 10.11. do godz. 13.30 na parking obok kwiaciarni możemy przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Firma, która zabiera sprzęt część środków przeznacza na misje. Dodatkowe informacje na ulotkach.

4. W piątek - 11 listopada, Święto św. Marcina biskupa i Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, i dzisiaj w trudzie budują jej niepodległy byt. Tradycyjnie zapraszamy razem z Urzędem Gminy i Gminnym Ośrodkiem Kultury na Mszę świętą o godz. 17,00 w intencjach Ojczyzny (pół godziny wcześniej niż zwykle). Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i program patriotyczny w Sali narad Urzędu Gminy. Św. Marcin jest patronem naszego księdza Marcina, pamiętajmy o solenizancie w modlitwie i zapraszamy na Mszę św..

5. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o godz. 17,00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedzielę ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za dusze zmarłych, o które prosiliście. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze dać na wypominki, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Bóg zapłać! za złożone ofiary z okazji modlitwy za zmarłych. W każdy 3 piątek miesiąca, przez cały rok wieczorem będzie Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kwesty na cmentarzu a szczególnie osobom, które kwestowały z poszczególnych grup modlitewnych, pani Beacie Kopta za organizację, panu sołtysowi Edwardowi Żabie za pomoc i przyjmowanie kwestujących w domu. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i zabranie pięknych szklanych zniczy do domu.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. Wspieramy modlitwą i ofiarą do puszki chrześcijan z Iraku, którzy są prześladowani. Msza święta o godz. 12.30 z udzielaniem chrztu, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca.

7. Polecamy pisma katolickie. Szczególnie dla najmłodszych Jaś, Dominik dla dzieci przed I komunią św., Droga dla młodzieży i dla dorosłych: Źródło, Niedziela, Gość Niedzielny.

8. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8,00 prosimy parafian z Mogilan, cz. Skrzyszów i Działy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Środa 09.11. - Święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie, katedry papieża, „matki wszystkich kościołów”.
Czwartek 12.11. - św. Jozafat, męczennik, apostoł kresów wschodnich.

608149
Dzisiaj: 94
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,125