1. Obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, jej fundatorów, budowniczych, tych którzy przez wieki tu się modlili i za nas troszczących się dzisiaj o świątynie przez modlitwę i składane ofiary. Po Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste „ Te Deum.”. Różaniec o godz. 16.15 o 17.00 Msza święta.

2. We Wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę z jedną dodatkową Mszą św. o godz.14.00 na cmentarzu - za wszystkich zmarłych. Po Mszy św. procesja, w czasie której będziemy się modlić przy czterech stacjach, odczytując imiona zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych. O godz. 18.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież. Dziękujemy Panu Bogu za błogosławieństwo przy wykonaniu parkingu przy cmentarzu, dziękuję wszystkim urzędom i osobom za pomoc w tych pracach, powieszone tablice z planem i regulaminem cmentarza, pielęgnację drzew. Przy zakończeniu prac będą szczegółowe podziękowania z podaniem kosztorysu. Na cmentarzu będzie kwesta na ten cel.

3. W Środę – Dzień Zaduszny - Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczyste Msze Św. o godz. 7.30, o 8.30 – z procesja wokół kościoła, o 9.30 i po południu o 15.00, 16.30 i 17.30; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Przez naszą obecność na Mszy św. ofiarujmy im dar modlitwy całego Kościoła połączonej z wypominkami, /na które przyjmujemy w zakrystii/.

4. Od Wtorku do dnia 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków, należy nawiedzić Kościół, cmentarz i modlić się za zmarłych. Przez ten czas ośmiu dni i cały listopad - codziennie o godz. 17.15 modlitwa z wypominkami i dziesiątek różańca za zmarłych, po czym o godz. 17.30 Msza święta. Do 8 listopada po Mszy wieczornej około godz. 18.00 modlitwa różańcowa na cmentarzu - na którą serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni od godz.16.00 spowiedź dzieci, młodzieży oraz dorosłych. w Bukowie, we czwartek - o godz..16.30 adoracja i Msza św. I piątek od godz. 6.00 okazja do spowiedzi, a o godz. 6.30 i 17.30 wynagradzamy Sercu Pana Jezusa, przyjmując Komunię świętą. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania . W I sobotę oddajemy szczególną cześć Niep. Sercu NMP, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II prosząc o łaskę dla rodzin oczekujących narodzin dzieci. Od godz. 9.00 w sobotę odwiedzimy naszych chorych z sakramentami świętymi. W sobotę na Mszę św. o 17.30 i na spotkanie i po niej zapraszamy wszystkich gimnazjalistów z klerykami naszego krakowskiego Seminarium w ramach niedzieli powołań.

6. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć kleryków, którzy wraz z nami będą modlić się, głosić Słowo Boże i spotykać się z poszczególnymi grupami. Po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańca i modlitwa z klerykami, po 9.30 – ze scholą i grupą misyjną dzieci, po 11.00 – z Oazą, lektorami, ministrantami.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom z części Konary – wieś od Mogilan – środek wsi, koło pętli, nowe domy w kierunku ul. Zielonej i od nr. 252 wzwyż, za sprzątanie kościoła i ofiarę na organy w wysokości 500 zł. i nowożeńcom za kwiaty. Na sobotę od godz..8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z części Konary – nowe domy nr od 260 do 269, Mogilany Skrzyszów od 4 do 8.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
4 XI – św. Karol Boromeusz, biskupa

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088