1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: ”Ochrzczony to znaczy posłany”. Zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w sprawy misyjne przez modlitwę i zainteresowanie misjami.. Bóg zapłać! za ofiarę na tacę na Dzieła Misyjne Kościoła. Dziękujemy Kołu Misyjnemu dzieci i młodzieży z P. Beatą i Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, za słodkie upominki, i zbierane ofiary przed kościołem. Do 15 listopada trwa akcja okulary dla Afryki – zbiórka używanych okularów. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady duszpasterskiej.

2. W ostatnie dni października zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych - codziennie o godz. 17.30.

3. W ostatnią niedzielę w naszym kościele i w kaplicy w Bukowie uczestniczyło w Mszach Świętych 2102 osoby, do Komunii św. przystąpiło 738 osób. Cała nasza parafialna rodzina liczy około 5900 osób, co daje 36% uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Jako duszpasterze ufamy, że pozostali wierni chodzą do innych kościołów.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Po Sumie o godz. 11,00 wystawienie Pana Jezusa i dziękczynne – „Ciebie Boga ..”

5. Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tygodniu od godz. 17.00, w sobotę od godz. 16.00. Spowiedź święta jest warunkiem uzyskania odpustu za naszych zmarłych w połączeniu z Komunią świętą. Do troski o groby, zaniesione kwiaty, zapalonych zniczy dodajmy dar naszej modlitwy. Po Mszach św. i w kancelarii można polecać zmarłych w wypominkach rocznych i jednorazowych. W tym roku zapraszamy na uroczystą Mszę św. za zmarłych, która będzie odprawiona 1 listopada na cmentarzu o godz. 14.00, połączona z procesją i na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 18.00 na cmentarzu. Porządkując groby pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci i odpadów. Prosimy, aby to co się da zabrać do pojemników przy domu.

6. Gorąco zachęcamy do lektury prasy katolickiej zarówno dorosłych, młodzież i dzieci. W tym tygodniu tak wiele możemy się dowiedzieć na temat misji świętych.

7. Dziękujemy rodzinom z Konar – cz. Spółdzielnia i pod figurą – Glinik za sprzątanie świątyni i za ofiarę 490 zł. na organy. Bóg zapłać! nowożeńcom za kwiaty. W sobotę na godz. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar – rejon wieś od Mogilan, środek wsi koło pętli i nowe domy w kierunku ul. Zielonej i od nr 252 wzwyż.

8. Z kalendarza Liturgicznego:
Piątek 28.10. – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Naszą modlitwą i życzeniami otaczamy ks. Tadeusza Tokarza- dziękując mu za Jego duszpasterską pracę.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Jan Kubera z Kulerzowa – lat 70 i śp. Czesława Cudak z Mogilan – lat 76. „ Dobry Jezu…”

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118