1. W dzisiejszą niedzielę duchowo jednoczymy się z Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem i wiernymi, którzy uczestniczą w konsekracji świątyni w Centrum Jana Pawła II. Przeżywamy również 38 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 16.15. W obecną niedzielę we wszystkich parafiach odbywa się liczenie wiernych. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

2. O godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w Kaplicy w Chorowicach, o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców.

3. Już tylko 2 tygodnie modlitwy różańcowej. Dziękujemy wszystkim, którzy gorliwie uczestniczą w codziennym różańcu- dzieciom, młodzieży, dorosłym i zapraszamy pozostałych do tej pięknej modlitwy. Różaniec z Matką Bożą codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu prowadzą modlitwę następujące grupy / lista /.

4. W piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Na różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież z III klasy Gmnazjum i ich rodziców. Będzie to spotkanie informacyjne przed bierzmowaniem. W tym tygodniu spotkanie klas II Gimnazjum w poniedziałek 16.30 lub czwartek 18.30.

5. W sobotę 22. 10.- liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. porannej przy ołtarzu Św. Jana Pawła i Jego relikwiach będziemy prosić o potrzebne łaski dla naszej parafii. W kaplicy w Bukowie o godz. 16.30 - różaniec., o godz. 17,00 Uroczysta Msza Odpustowa ku uczeniu Patrona, na którą zapraszamy parafian. Aby umożliwić dzieciom i dorosłym, przygotowanie się do uzyskanie Odpustu, we czwartek będzie w Bukowie spowiedź o godz. 16,00 a o godz. 17,00 Nabożeństwo Różańcowe.

6 Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Postarajmy się już porządkować groby naszych zmarłych i ofiarować im dar naszej modlitwy w postaci wypomników, na które przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. Możemy ofiarować za nich dar Mszy św. Komunii św. oraz dary odpustów. Porządkując groby prosimy uszanować pozostałe mogiły i całość cmentarza – nie zostawiając śmieci przy innych mogiłach, czy przy ogrodzeniu. Szkło i plastik wkładać do kontenera. Na prośbę parafian ze smutkiem informujemy, że na naszym cmentarzu zdarzają się kradzieże kwiatów, donic, zniczy. Takie czyny są naganne i godne pożałowania.

7. Dziękujemy rodzinom z Konar – cz. od Buka do Sęka i Kopań, za sprzątanie świątyni i ofiarę na organy – 550 zł. a nowożeńcom za kwiaty w prezbiterium. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar – cz. Spółdzielnia i pod figurą- Glinik.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gość niedzielny – o Sanktuarium Jana Pawła II, Niedzielę – o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce, męczenniku.

9. Z kalendarza liturgicznego wspominamy w:
Poniedziałek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Wtorek - święto św. Łukasza, ewangelisty – patrona służby zdrowia. Zapraszamy na różaniec i Mszę św. Pracowników Służby Zdrowia z naszych Przychodni i mieszkających na ternie naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.
Środa - bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika.
Czwartek - Uroczystość św. Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji i Krakowa. Do modlitwy zapraszamy wszystkich studiujących.
Piątek - bł. Jakuba Strzemię, biskupa
W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesławę Musiał z Kulerzowa lat 59.
W poniedziałek w Stryszawie o godz. 11.00, odbędzie się pogrzeb mamy Ks. proboszcza z Głogoczowa – śp. Marii Pochopień.

10. Spotkanie dla Rady Duszpasterskiej w niedzielę 23 października po Mszy świętej wieczornej.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119