1. Przeżywamy w Kościele XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźmy świadkami miłosierdzia” nasza modlitwa będzie dziękczynieniem za Jego święte życie i okazją do Jego naśladowania w naszym życiu. . Bóg zapłać! za dzisiejsze ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na wspieranie kształcenia najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15, o 17.00 Msza św. , po niej koncert Zespołu NoroLim poświęcony świętemu papieżowi. W Jego liturgiczne wspomnienie 22 października w sobotę, o godz. 17.00 Msza św. odpustowa w kaplicy w Bukowie .

2 . Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Rada duszpasterska uzbierała - 11.790 zł. z naszych rodzin na organy. Mamy już uzbierane 203.483 zł.. Bóg zapłać! za waszą hojność. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się o Błogosławieństwo Boże.

3. Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Rozważania tajemnic na nabożeństwo można pobrać w zakrystii.

4. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szczególną modlitwą otoczmy ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Z naszymi nauczycielami, wychowawcami, katechetami będziemy się modlić na Nabożeństwie Różańcowym we Czwartek o godz. 17.30 i na Mszy świętej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny. Ofiara na tacę na cele misyjne.

6. W niedzielę 16 października o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w Kaplicy w Chorowicach.

7. Powoli zbliża się miesiąc Listopad. W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne, pospieszmy z pomocą i modlitwą naszym bliskim zmarłym i duszom w czyśćcu cierpiącym. Z wdzięczności za trud ich życia dla nas, za dobro od nich otrzymane, zanieśmy im wielki dar całorocznej modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami, na które przyjmujemy w zakrystii po Mszach Świętych. Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk i podanie przed którą Mszą św. chcemy się za nich modlić.

8. Porządkując groby zmarłych, uszanujmy inne mogiły i całość cmentarza. Została uprzątnięta nowej części cmentarza, dlatego prośmy aby nie składać tam śmieci. Plastik, szkło składajmy do kontenera a części organiczne zabierzmy ze sobą. Koszt wywozu w miesiącu to około 1 000 zł..

9. Składamy podziękowanie rodzinom z Konar - od p. Sala do Buka, za sprzątanie kościoła i ofiarę na organy – 340 zł.. W sobotę od godz. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar – od Buka do Sęka i Kopań.

10. Spotkania do bierzmowania mają klasy I Gimnacjum, pon.- godz. 16.30, lub w czwartek 18.30. Rodziców tej młodzieży zapraszamy na różaniec, Mszę św. i spotkanie w środę. Z racji dnia wolnego w szkole w najbliższy piątek młodzież klas III zapraszamy w środę na nabożeństwo różańcowe.

11. Polecamy do rodzin pisma katolickie dla dorosłych: Gość niedzielny – „w przyszłą sobotę na Jasnej Górze modlitwa wynagrodzenia i pokuty za nasze narodowe grzechy”, w 1050 rocznicę chrztu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Czwartek 13.10. - bł. Honorat Koźmiński, zakonnik.
Sobota 15.10. - św. Teresa z Avila, zakonnica i doktor Kościoła.

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112