1. Dziś pierwsza niedziela października. Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą o g. 17.30. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań różne grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą grupom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie ich i prowadzenie. Dla dzieci, które będą się starały codziennie być na Różańcu w nagrodę dzisiaj u ministrantów plansza i codziennie po Nabożeństwie obrazki.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na organy do naszego Kościoła. Szczególne Bóg zapłać rodzinom, które składają systematycznie, także przez wpłaty w banku. Modlimy się o Błog. Boże dla Was we Mszach św. za Parafian.

3. Dzisiaj Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do Ołtarzy Różańcowych o g. 15.30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych a szczególnie należących do Żywych Róż, które przygotują ołtarze; jest to równocześnie Zmiana tajemnic i z Rady Duszp. prosimy do podawania rozważań.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi świętej. Wspomnienie NMP Różańcowej, które przypada w I piątek 7 października, poświęcenie różańców dla dzieci z Klasy III - zapraszamy dzieci i rodziców.

5. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. Zelatorów prosimy przynieść uaktualnione listy członków, jeśli były zmiany. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy na spotkanie dziś w zakrystii po nabożeństwie różańcowym. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nową różę. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia” i ofiarą do puszki wesprzemy kształcenie najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Po Mszy świętej wieczornej Koncert Zespołu Muzycznego NoroLim z Sieprawia, poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z Konar – Grudza cz. II za sprzątanie świątyni, ofiarę na organy 560 zł., nowożeńcom za kwiaty w prezbiterium i z Żywych Róż przy pozostałych ołtarzach. Na sobotę od g.8,00 do troski o Kościół zapraszamy rodziny.

8. Przypominamy młodzieży z klas I gimnazjalnych, że teraz w 2 tygodniu miesiąca mają spotkania przygotowujące do bierzmowania: w poniedz. o g.16,30, w czwartek o 16,30 lub 18,45. Klasy II gimnazjum będą miały w następnym 3 tygodniu: we środę o 16,30, w piątek o 16,30 lub 18,45. Również z klas trzecich jak co tydzień.

9. Zachęcamy, aby wychodząc ze Mszy św. przy stolikach nabyli tygodniki katolickie i miesięczniki poświęcone godności i obronie ludzkiego życia. Jest dla najmłodszych Jaś, Mały Gość z modlitwą za prześladowanych chrześcijan, Droga i Niedziela z dodatkiem dla młodych i małopolski., Gość i Źródło

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Wtorek 04.10. - św. Franciszek z Asyżu.
Środa 05.10. - św. Faustyna Kowalska, zakonnica, „Sekretarka Bożego Miłosierdzia”.
Pan Bóg zabrał do wieczności śp. Danutę Górecką z Chorowici lat 74 – „Dobry Jezu ….”

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895