1.Zapraszamy dzisiaj o g. 16,30 do udziału w Nabożeństwie Nieszporów.

2.Po tygodniu modlitw w intencjach wychowania prosimy rodziców, aby katecheza szkolna i przygotowania do sakramentów dzieci i młodzieży, które powinny być w parafii zamieszkania były przedmiotem szczególnej troski. By tak jak do innych przedmiotów uczniowie mieli podręczniki – katechizmy, zeszyty i Pismo święte. 
Odbyły się pierwsze spotkania w ramach przygotowań do bierzmowania gimnazjalistów wszystkich klas z całej parafii. Tych z kl. I, którzy jeszcze nie przybyli prosimy we wtorek o g. 18,45 do sali starej plebanii. Następne będą w 2 tygodniu października. Z kl.III, mają co tydzień w ustalonych terminach. 

3. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego, a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od kl. III szkoły podstawowej wzwyż na przygotowania do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę mają spotkania formacyjne w soboty o g. 9,00.Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholi w soboty o g. 10,00. Wszystkich młodych należące do Ruchu Światło-Życie, czyli do tzw.”Oazy, zwłaszcza po rekolekcjach wakacyjnych oraz pragnących należeć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkania zasadniczo w piątki o g.18,45. 
Zachęcamy dzieci i młodzież do brania udziału w Kółku Misyjnym oraz w Kółku Biblijnym w ustalonych terminach w szkole. 

4. Trwa nabór do 30 września wolontariuszy do Pojektu Szlachetna Paczka naszego Rejonu Mogilany. Potrzebni są młodzi po ukończeniu 18 lat, którzy poświecą swój czas i energię dla ubogich. Szczegóły na plakacie i www.superw.
Zapraszamy małżonków, w tym byłych oazowiczów, by zechcieli wejść na dalszą drogę formacji ruchu Światło- Życie zwaną Domowym Kościołem. Celem jest jeszcze lepsze budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości z Bogiem, między sobą i dziećmi. Spotkanie ze świadectwem należących /może być z dziećmi/ w przyszłą niedzielę o g. 15,30 na starej plebanii.
Kontynuujemy spotkania Kręgu Biblijnego w drugie i czwarte wtorki miesiąca /a więc najbliższy/ po wieczornej Mszy, aby czytając i rozważając Słowo Boże lepiej żyć Jego Światłem. Prosimy byłych, obecnych i chętnych dorosłych lektorów.
Zapraszamy lubiących śpiewać w kościele z panów i panie, także młodych do Chóru Mogilanum. Próby w poniedziałki i czwartki po Mszy wieczornej. 

5. Zapraszamy osoby ubogie do skorzystania z bezpłatnej porady prawnej i obywatelskiej przy naszej kancelarii 27.09 w piątek g. 9,00 – 13,00 i 30.09. g.12,00 -16,00 realizowanych przez Katolicki Związek Dzieła Kolpinga. Więcej na plakacie i folderach na stoliku z prasą.

6. Składamy podziękowanie rodzinom za sprzątanie świątyni i P. kwiaciarce Annie za troskę o kwiaty. Na sobotę od g. 8,00 troskę o Kościół powierzamy rodzinom z całej ul. Podedworze, Południowej i Słonecznej.

7. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie: szczególnie Jubileuszowy Gość Niedzielny- mija 90 lat od powstania, największy tygodnik opinii w Polsce, który z natłoku wiadomości wyławia najważniejsze i ukazuje je w Bożej perspektywie. Także ciekawy Mały Gość i stałe tygodniki w tym dla dzieci Jaś i młodych: Droga.

8. Możemy wynająć dwa wolne pomieszczenia na starej plebanii .
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 
• we środę, 25 września – Bł. Władysław z Gielniowa, bernardyn, autora pieśni;
• w piątek, 27 września – św. Wincenty á Paulo, założyciel Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
• w sobotę, 28 września – św. Wacław, męczennika z X w.,patrona Czech

607269
Dzisiaj: 50
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,245