1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Ks. Kard. zachęca rodziny do udziału w pielgrzymce do M B Kalwaryjskiej, by od Niej uczyć się, jak przyjąć miłosierdzie Boże i żyć nim w naszych domach. Dziś po Mszy o godz. 7.30 Zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet, mężczyzn i młodych, a o g. 16.30 Nieszpory. Z całym Kościołem cieszymy się z wyniesienia do godności świętej Matki Teresy z Kalkuty.

2. Dziękujemy rodzinom, które dziś na ręce Rady duszpasterskiej składają ofiary na nowe organy. Bóg zapłać rodzinom, które składają ofiary również przez wpłatę w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich we Mszach świętych.

3. Msze święte w dni powszednie od poniedziałku o godz. 6.30 i 18.00.

4. Osoby zapisane na autokarową pielgrzymkę do Świętego Krzyża w przyszłą sobotę - proszone są o potwierdzenie do najbliższego wtorku.

5. Informujemy parafian, że od środy będziemy modlić się w sposób uroczysty Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy nie tylko dorosłych, ale i dzieci które będą przygotowywać się do I Komunii świętej i młodzieży przed bierzmowaniem. Mamy tak wiele różnych intencji podziękowań i próśb przynieśmy je do Matki Bożej.

6. We czwartek w liturgii święto: Narodzenia NMP zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00 pobłogosławimy nasiona do siewu modląc się o błogosławieństwo dla rolników.

7. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczyste rozpoczęcie przygotowań dzieci z klasy III do I Komunii świętej i młodzieży gimnazjalnej wszystkich klas będzie w niedziele 18 września na Mszy o godz. 9.30 w związku ze Świętem Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

8. Zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do zaangażowania duchowego w różnych wspólnotach naszej parafii. Do nich należą, wspólnoty młodych: Ruch Światło - Życie /tzw. Oaza/, Liturgiczna Służba Ołtarza: ministranci i schola. Ministranci mają spotkania w sobotę g. 9,00, kandydaci na ministrantów, których serdecznie zapraszamy od klasy III wzwyż o g. 10,00, dzieci do scholii o godz. 10.00. . Zachęcamy do udziału w Kręgu biblijnym, w którym w tym roku czytamy i rozważamy Ewangelię św. Łukasza. Spotkania w 2 i 4 Środę po Mszy świętej wieczornej w salce na nowej plebanii. Zapraszamy do Róż Żywego Różańca i Oazy Rodzin, Trzeciego Zakonu św. Franciszka, Chóru parafialnego. W ubiegłym tygodniu w Kalwarii przez Ks. Kard. Stanisława Dziwisza został pobłogosławiony na animatora lektor Grzegorz Strzebiński, życzymy mu błogosławieństwa w posłudze dla wspólnoty.

9. W piątek - drugi miesiąca po Mszy świętej wieczornej adoracja uwielbienia Najświętszego Sakramentu.

10. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza świętą o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Przypomniany, że w naszej parafii uroczystego chrztu świętego udzielamy w 2 niedziela i 4 soboty miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych w innym terminie poza Mszą święta.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać! pani Stanisławie Gasińskiej z Bukowa i pani kościelnie za posprzątanie kościoła w tym tygodniu a także nowożeńcom za piękne kwiaty. Do troski o kościół w tym tygodniu prosimy mieszkańców Włosani, część pierwsza, ul. Łobzowska.

12. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki przez Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum w ramach akcji „Dzieci idą do szkoły” na dofinansowanie najuboższym dzieciom zakupu podręczników, przyborów.

13. W liturgii wspominamy:
Poniedziałek - św. Matkę Teresę z Kalkuty
Piątek - Błog. Aniele Salawe, dziewice - Odpust w Sieprawiu w jej Sanktuarium – suma o g.18,00; którą poprowadzi Ks. Kardynał Stanisław z okazji 25 rocznicy beatyfikacji.

Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodni pożegnaliśmy śp. Józefa Jurka lat 86 z Kulerzowa – pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30.

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893