1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia i wakacji. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przezywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Ks. prał. Floriana Koska z Krakowa – złotego Jubilata w kapłaństwie, za modlitwę i przewodniczenie tej Uroczystej Sumie i do Ks. Roberta Kumeli, który był wikariuszem w naszej parafii, przeżywającego srebrny jubileusz kapłaństwa, i do Ks. Michała Leśniaka za głoszone Słowo Boże. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana i prał. Piotra Kluski z Sieprawia.
Bóg zapłać! składam: służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, chórowi Mogilanum z panem organistom, zespołowi Mogilnie, naszym strażakom, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym, osobom składającym życzenia. Księżom Tadeuszowi i Robertowi i pani katechetce Beacie za piękne przygotowanie tej uroczystości. Panu kościelnemu Adamowi dziękuję za 25 lat posługi w naszym kościele, życząc zdrowia i opieki Bożej na następne 25 lat. Dziękuję mieszkańcom Kulerzowa, za piękne posprzątanie kościoła i kwiaty zdobiące ołtarze, za wieniec dożynkowy i wieńce z innych wiosek. Władzom samorządowym naszej Gminy z panem Wójtem. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie i za to niech obdaruje was potrzebnymi łaskami.
Zapraszamy dzisiaj o g.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja, po nim Msza święta o godz. 17,00. W tym tygodniu Msze św. poranne w ciągu tygodnia jeszcze o g. 7.00.

2. We czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mogilanach będzie o godz. 8,00 w kościele z pobłogosławieniem, zeszytów i przyborów szkolnych dla rozpoczynających szkołę. Msza św. w Konarach w szkole o godz. 8.00 i w Bukowie w Kaplicy o godz.10.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem. 1 września - to bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za nich.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek zapraszamy na Adorację Jezusa od godz. 17.00 w intencji powołań do służby Bożej. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzież od g. 16.30, szczególnie zapraszamy tych, którzy jeszcze nie były przed odpustem. Rozpocznijmy nowy rok szkolny i katechetyczny z czystym sercem. W piątek okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i od 16.00 do 18.00. O godz. 7.00 i 18.00 Msza święta o Sercu Jezusa, któremu, wynagradzajmy za grzechy z nową gorliwością rozpoczynając 9 pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego. W pierwszą sobotę od godz.9.00 odwiedziny chorych przez kapłanów z Jezusem. Przez Niepokalane Serce Maryi i Św. Jana Pawła II obecnego w darze relikwii, wypraszajmy święte życie dla rodzin i chrześcijańskie wychowanie młodych oraz szczególne łaski oczekującym narodzin dzieci. Wszystkich czcicieli Maryi, członków Żywych Róż i małżonków zapraszamy do modlitwy. Od godz. 17.30 adoracja wspólny Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.30 zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Prosimy parafian o ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na nowe organy. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich we Mszach za Parafian.

5. Na sobotę od godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Bukowa – droga na Radziszów.

6. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gościa Niedzielnego, Źródło, Niedzielę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM I PROWADZĄ DO BOGA:

29.08. - Męczeństwa Jana Chrzciciela
01. 09. - Bł. Bronisławy, dziewica i zakonnicy
03. 09. - Św. Grzegorz Wielkiego, papieża, doktora Kościoła

W minionym tygodniu odeszli do Boga:

+ śp. Wiesław Prorok z Chorowic

+ śp. Aniela Klimas z Bukowa – jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.30.

608151
Dzisiaj: 96
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,127