1. Z całym Kościołem, Papieżem Franciszkiem i młodymi ludźmi z całego świata, przeżywamy szczególne wydarzenia 31 Światowych Dni Młodzieży - czas Bożej łaski i świadectwa wiary młodego Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach świętych i uczestnictwa w tych wydarzeniach przez media. Msze święte w naszym kościele o godzinie: 7.30. 8.30 w Bukowie, 9.30. 15.00 i 17.00. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30 zapraszamy do dziękczynnej Adoracji Pana Jezusa za łaski ŚDM.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tym czasie ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, aby wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę naszej Archidiecezji /6 sierpnia/, w najbliższych dniach można się zapisać – szczegóły na plakatach i na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. W tym miesiącu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, czy znajomego warto ofiarować Panu Bogu swoją modlitwę i całkowitą abstynencję!.

3. W poniedziałek 1 sierpnia, przypada 72 rocznica Powstania Warszawskiego, naszą modlitwą przez ten miesiąc otaczamy naszą Ojczyznę i tych którzy oddali za nią swoje życie.

4. W czwartek przypada odpust Porcjunkuli, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi świętej w czwartek – godz. 17.00, w piątek – od godz. 16.30 i uczestnictwa w nabożeństwach. W sobotę od 9.00 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Na godzinę 17.00 na adorację i Różaniec z udziałem róż żywego różańca.

6. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca prosimy o ofiary na ręce rady duszpasterskiej na nowe organy. Po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańca.

7. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie tak pięknie opisujące ŚDM.

8. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
Poniedziałek 01.08. - św. Alfonsa Mariii Loguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
Czwartek 04. 08. - św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
Sobota 06.08. - Święto Przemienienia Pańskiego

9. Dziękujemy rodzinom z Podbukowa część druga od p. Łukasik do p. Szewczykowskich, które sprzątały i ozdabiały świątynię kwiatami wraz nowożeńcami. Na najbliższą sobotę na godz. 8,00 prosimy o posprzątanie naszego kościoła rodziny z Bukowa – południowa strona drogi.

10. w minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ Sławek Najder z Konar lat 59 lat
+ Zbigniew Lis z Mogilan lat 58 lat
+ Michalina Mrowczyk z Mogilan lat 81 lat
+ Danuta Wodniczek z Konar lat 69 lat – pogrzeb w poniedziałek Msza o godz. 16.00.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088