1. Przeżywamy 17 niedzielę. Wspomnienie św. Kingi, zakonnicy. Po wszystkich Mszach świętych - modlitwa i pobłogosławienie pojazdów z okazji św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. „Bóg zapłać!” za ofiary przy poświęceniu, przeznaczone są one na środki transportu dla misjonarzy składane przy wejściach z kościoła po Mszach św. U ministrantów można pobrać pamiątki – breloczki i obrazki ze św. Krzysztofem i przykazaniami dla kierowców. Odpust w Krzyszkowicach ku czci św. Anny o godz. 11.30. O 16.30 adoracja Pana Jezusa przed ŚDM.

2. Przed nami jeden z najważniejszych tygodni w tym roku. Spotkania z Papieżem Franciszkiem, do którego przygotowywaliśmy się przez modlitwy i organizacyjnie, deklarując przyjęcie młodzieży z całego świata do naszych domów. Centrala ŚDM przydzieliła naszej parafii aż 46 grup pielgrzymkowych z całego świata. Wiąże się to z ogromnym wysiłkiem naszej młodzieży, która musiała z nimi nawiązać kontakt i przydzielić ich do poszczególnych rodzin i szkół. W sumie w naszej parafii będzie przebywać 680 osób. Dzisiaj po Mszach świętych aż do godziny 20.00 pod nową plebanią dyżurują wolontariusze, u których można odebrać przydział pielgrzymów do rodzin i uzyskać szczegółowe informację. Dziękujemy za cierpliwość i otwarte serce. W naszym kościele od środy do piątku księża biskupi będą głosić katechezy w języku angielskim od godziny 9.00 do 13.00. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. Z racji bliskości miejsca gorąco zachęcamy Was wszystkich do uczestnictwa w spotkaniach z Ojcem Świętym: w Sanktuarium w Łagiewnikach, na Błoniach i Na Polach Miłosierdzia w Brzegach. Umożliwiając uczestnictwo w centralnej Mszy świętej w przyszłą niedzielę i odpowiadając na prośbę Ks. Kard. Msza św. z godziny 11.00 została przesunięta na godz. 15.00. W tym dniu Msze św. w parafii: 7.30, 8.30 Bukowie, 9.30, 15.00 i 17.00. Gorąco prosimy o udekorowanie naszych domów. W zakrystii można odebrać bilety wejściowe na spotkanie z Papieżem Łagiewnikach i w Brzegach.

4. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

5. W zakrystii można odbierać zdjęcia z przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Ostrzegamy parafian przed oszustami którzy pojawili się w naszej parafii i wyłudzają pieniądze na tzw. „wnuczka” oraz powołując się na księży, zbierają pieniądze na wykupienie recept. Są to na pewno oszuści, których należy zgłosić na policję. W parafii działa Zespół Charytatywny u którego nasi parafianie mogą uzyskać pomoc.

W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
26 VII wtorek - Św. Joachima i Anny, Dzidków Pana Jezusa.
29 VII piątek - Św. Marty.

Składamy podziękowanie rodzinom z Chorowici - Podbuków cz. I od ul. Skawińskiej do p. Kłyś. Do troski o Kościół poprzez sprzątanie i ozdabianie w sobotę od g. 8,00 prosimy Podbuków cz. II od p. Łukasik do p. Szewczykowskich.

608152
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,128