Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny - od jutra ponownie rozpoczyna się Okres Zwykły. Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Kościół, aby dalej prowadził Jego dzieło, przepowiadając radosną nowinę o zbawieniu wszystkim narodom. Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź pod zwykłymi warunkami.

Dziś w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. O 12.30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. O 16.30 nabożeństwo majowe. Oaza Rodzin zaprasza na niezobowiązujące spotkanie informacyjne dotyczące wspólnoty Ruchu Domowego Kościoła dziś na godzinę 19.00 do salki na nowej plebanii. Szczegóły na zaproszeniach, które zainteresowani mogą zabrać ze stolika z prasą katolicką.

Dziś ostatnia ogólnopolska zbiórka ofiar na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży 2016.

Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. rano o 6.30 i 9.30 po południu o 16.00 i 18.00. W Bukowie o 17.00.

W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania klas I, II i III gimnazjum. Zapraszamy także rodziców klas III gimnazjum na spotkanie w sprawie bierzmowania w czwartek po wieczornej Mszy św. na godz. 19.00.

Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy z zaangażowaniem Żywych Róż oraz poszczególnych stanów. Pierwszego ołtarza przy Rynku prosimy parafian z Bukowa i młodzież z Oazy oraz grupy ŚDM, drugiego przy skręcie na Mogilańską parafian z Chorowic i Kulerzowa. Trzeciego przy Figurce parafian z Mogilan i rodzin, Czwartego przy GOKu parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych.

Z kalendarza liturgicznego:
W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dla dzieci Małego Gościa z ozdobą do udekorowania okna na Boże Ciało.

Na prośbę mieszkańców Mogilan zachęcamy do oddania głosu na naszą miejscowość w rankingu koncernu Nivea, aby to właśnie w Mogilanach powstał rodzinny plac zabaw.

Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za sprzątanie kościoła, udekorowanie go na dzisiejszą uroczystość. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 800 rodziny z Mogilan - ul. Kolberga, ul. Świątnicka, ul. Cicha, a za dwa tygodnie ul. Spacerowa, ul. Zakopiańska (numery nieparzyste), ul. Świątnicka 2 i 6, Kolberga nr 3 i Leszka Białego.

Do wieczności po nagrodę od Boga odeszli + Janusz Łopata z Mogilan, lat 61 oraz Józef Popek z Konar, lat 87 . Dobry Jezu…

607267
Dzisiaj: 48
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,243