Dziś o 16.30 Nieszpory Niedzielne. Po Mszy św. o 9.30 oraz po Mszy św. o 11.00 pełnią dyżur w salce na starej plebanii wolontariusze ŚDM. Można u nich zasięgnąć wszelkich informacji dotyczących przyjęcia pielgrzymów, podjęcia funkcji wolontariusza, oraz zapisać się jako uczestnik ŚDM. Z naszej parafii zgłosiło się niewielu uczestników. Media wydają się prowadzić kampanię zniechęcającą do udziału polską młodzież wprowadzając mniej czy bardziej świadomie dezinformację odnośnie ŚDM. Dlatego korzystajmy z informacji jakie możemy uzyskać u źródła poprzez naszych wolontariuszy.

Jeszcze dziś i za tydzień trwać będzie zbiórka pieniędzy do skarbon na posiłki dla pielgrzymów z Bielska, którzy będą nocować w salach udostępnionych przez szkoły i inne placówki. Bardzo prosimy chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg w domach prywatnych o zapisanie się w zakrystii. Nie dotyczy to tych, którzy umówili się z pielgrzymami bezpośrednio.

W tym tygodniu z uwagi na egzaminy szkolne nie ma spotkań do bierzmowania młodzieży klas III. Jednocześnie informujemy, że decyzją Ks. Bp. Jana Szkodonia termin bierzmowania został przesunięty z 17 na 18 czerwca b.r. – Uroczystość z udzieleniem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.

Z uwagi na brak jednego kapłana kancelaria parafialna od 8.00 – 9.00 we wtorki zostaje odwołana do czasu mianowania proboszcza. Prosimy o korzystanie z pozostałych godzin wyznaczonych na sprawy kancelaryjne.

Zbliżamy się do pięknego z wielu powodów miesiąca majowego. Już dziś pragniemy zachęcić do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele będą odprawiane po wieczornej Mszy św. jak i do podtrzymywania tradycji gromadzenia się wiernych przy kapliczkach Maryjnych i krzyżach. Szczególnie pragniemy zwrócić uwagę na krzyż, który w zeszłym roku został poświęcony na ternie posesji państwa Nowaków w Konarach. Symbolika tego krzyża nawiązuje do Bożego Miłosierdzia i pięknie komponuje się z przeżywanym Rokiem Miłosierdzia. Po Mszy św. Ministranci rozprowadzą obrazek z jego zdjęciem .

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszam serdecznie członków rady parafialnej na spotkanie wielkanocne.

Dziękujemy rodzinom z rejonu Podstyr cz. II za ofiarę 50 zł. na sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 800 prosimy Łobzów cz. I - ul. Zakopiańska 35 – 61, ul. Łobzowska 1 - 30 do ul. Magnoliowej., a za dwa tygodnie MOGILANY – Łobzów cz. II - ul. Magnoliowa – dalsza część Zakopiańskiej i Łobzowskiej.

Do wieczności po nagrodę od Boga w minionym tygodniu odeszli: Klementyna Surówka lat 92 z Mogilan oraz Ryszard Gadocha lat 70 z Konar. Dobry Jezu… Jednocześnie informujemy, że ze względu na wielką ilość intencji pogrzebowych, które się nagromadziły nie jesteśmy w stanie odprawić w parafii więcej niż maksymalnie 12 intencji z danego pogrzebu. Dlatego prosimy, aby bliscy zmarłej osoby nie stawiali przeszkód, by pozostałe intencje odsyłać do parafii, gdzie ich brakuje. Tam będą one odprawione w szybkim czasie.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088