Dzisiejsza Uroczystość kończy Święte Triduum Paschalne i jest największym Świętem wszystkich chrześcijan. Wyrażamy naszą radość, gdyż Chrystus powstał z grobu i zwyciężył śmierć. Msze Św. w dniu dzisiejszym, jak w każdą niedzielę. O godz. 16.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Jutro dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego oraz Msza pogrzebowa o 14.30. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dziś po nieszporach a w tygodniu codziennie po Mszy świętej. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od 17.00, w piątek od 6.00 rano i po południu od 16.30. W I piątek od 1700 adoracja Naj. Sakramentu z Litanią do Najświętszego S P J. W czasie Mszy o godz. 18.00 modlić się będziemy o dobre przygotowanie do ŚDM. Po Mszy św. spotkanie Młodych ŚDM. W sobotę Nabożeństwo do Niep. Serca NMP o 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Od rana jak co miesiąc odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

W tym roku dzieci z klasy trzeciej przyjmą Pana Jezusa do swych serc w niedzielę 8 maja na Mszy o godz. 11.00. Sakrament bierzmowania młodzieży kl. III gimnazjum przyjmie w piątek 17 czerwca z rąk Ks. Biskupa Jana Szkodonia o godz. 18.00.

Za tydzień po Mszy św. o 7.30 Zmiana Tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Prosimy o comiesięczne ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na nowe organy w naszym Kościele. W przyszłą niedzielę z racji Święta Miłosierdzia Bożego zapraszamy o 15.00 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adorację Naj. Sakramentu do wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła w Wielki Poniedziałek (1 osoba), a rodzinom od Agronomówki, z ul. Dębowej i ul. Krakowskiej w górę ul. Skawińska, ul. Parkowa, Rynek i Bloki za troskę o kościół w Wielką Sobotę (18 osób). Bóg zapłać panom Józefowi i Grzegorzowi Papieżom za rozwiezienie krzyży na parafialna Drogę Krzyżową ulicami Mogilan i złożenie ich w miejscu przechowywania. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego: panu kościelnemu z małżonką, panu organiście i Chórowi za pasję i śpiewy, naszym strażakom za wartę przy Grobie. Bóg zapłać paniom Beacie Kopcie i Marcie Gadosze za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, panu Tomaszowi Górnisiewiczowi za ramy do banerów, tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty, świece i materiały do ciemnicy i Grobu Pańskiego, w tym pani kwiaciarce Annie za kwiaty do wazonów. Bóg zapłać Liturgicznej służbie ołtarza: lektorom, ministrantom i scholistkom, młodzieży Oazowej, młodzieży zaangażowanej w ŚDM, Oazie rodzin, Różom Różańcowym, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Zespołowi Mogilanie, niosącym baldachim, feretrony i świece, oraz składającym ofiary przy krzyżu na Grób Pański w Jerozolimie. Na sobotę po Świętach do sprzątania Kościoła na godz. 8.00 prosimy rodziny z Parkowego Wzgórza.

Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Życzymy wszystkim, aby wiara w to, że Chrystus zmartwychwstał, żyje i jest wśród nas, była obecna w codziennym życiu. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze dzięki wam do każdego ludzkiego serca. Pokój, radość i miłość niech będą udziałem waszych rodzin.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116