Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 9.30 procesja z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po tej Mszy nagrodzimy najpiękniejsze palmy w 3 kategoriach: mała, średnia i duża.

Zapraszamy na godz. 16.00 na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Można jeszcze złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu oraz na nowe dekoracje grobu i ciemnicy, do skarbony przy kaplicy MB. Dziś także Parafialna Droga Krzyżowa ulicami Mogilan. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Następnie przejdziemy z Ukrzyżowanym ulicami: Podedworze, Południową i Mogilańską. Zapraszamy parafian z wszystkich miejscowości i poszczególne grupy do niesienia krzyża. Przypominamy, że po Mszach św. o 9.30 i 11.00 trwa dyżur wolontariuszy ŚDM na Starej Plebanii. W poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej Mszy św. będą miały miejsce próby liturgiczne ministrantów i lektorów.

Zachęcamy, aby wziąć udział w akcji Zespołu Charytatywnego polegającej na składaniu produktów spożywczych w sklepach, w kościele i przy święceniu pokarmów. Dziękujemy darczyńcom i właścicielom sklepów oraz paniom z Zespołu Charytatywnego Caritas i panom, dzięki którym dary przekazane zostaną potrzebującym.

Okazja do spowiedzi, przed i po Mszach Świętych, aż do środy. Także w Wielki Czwartek i W. Piątek od g. 16.00.

Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. To święto ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Wyjazd na Mszę Świętą Krzyżma w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z Rynku o g. 8.30. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii. Natomiast wszystkich wiernych zapraszamy wieczorem o g.18.00 na Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia czyli tzw. Ciemnicy. Od g. 20.00 do 22.00 czas czuwania z Panem Jezusem w Ogrojcu pod przewodnictwem Oazy Rodzin.

Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Wystawienie Pana Jezusa od godz. 7.00 i całodobowa adoracja według porządku podanego na folderach. Prosimy o przewodniczenie poszczególnym rejonom parafii Różom Różańcowym z tych rejonów. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8.00 i 16.30. O godz. 17.00 główne nabożeństwo Męki Pańskiej, adoracja krzyża i Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego i całonocne czuwanie. Ofiary składane w czasie adoracji krzyża w czasie nabożeństwa i poza nim są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O 20.00 zapraszamy młodzież na czuwanie i wspólną modlitwę po przewodnictwem grupy ŚDM 2016. Tradycyjnie zapraszamy Straż Pożarną do czuwania przy grobie Pańskim.

Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00, 13.00 i 15.30. W Chorowicach i Konarach o godz. 11.00, w Bukowie i Włosani o 11.30.

Uroczyste obchody Wigilii paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego o g. 18.00. Msza Św. z procesją rezurekcyjną w intencji wszystkich Parafian. Chciejmy wszyscy w tym szczególnym roku 1050 rocznicy Chrztu polski, przyjść ze świecami i uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy młodzież i niewiasty do niesienia feretronów oraz ze świecami; mężczyzn do niesienia baldachimu, Straż Pożarną i Zespół Mogilanie, oraz szczególnie gorąco każdego i każdą z Was.

W Wielkanoc uroczyste Msze święte w porządku niedzielnym. W Poniedziałek Wielkanocny dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o g. 12.30. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej ok. 18.00.

Bóg zapłać: P Tadeuszowi Skale za wyczyszczenie świeczników. Dziękujemy rodzinom z ul. Podedworze część pierwsza, nowe domy pod Parkiem i ul. Lipowej za ofiarę 50 zł i sprzątanie świątyni. W Wielki Poniedziałek prosimy na godz. 8.00 rodziny z ul. Podedworze część druga od nr 37 do końca, ul. Południowej i ul. Słonecznej. W Wielką Sobotę po liturgii ok. 2030 prosimy rodziny od Agronomówki, z ul. Dębowej i ul. Krakowskiej w górę ul. Skawińska, ul Parkowa, Rynek i Bloki

W minionym czasie do wieczności odeszli + Genowefa Mleczek lat 89 oraz Cecylia Bobek lat 60. Dobry Jezu…

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111