Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare, to znaczy Cieszcie się .  W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż". Stąd w liturgii różowy kolor szat. 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o 730 zmiana tajemnic różańca świętego.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej około godz. 1200, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1600. Po Mszy wieczornej spotkanie rodziców dzieci przed I Komunią św. ok. godz. 1800. Dziś także prosimy o ofiary na ręce Rady Parafialnej na organy. Chętnych do składania ofiar na konto informujemy, że zostało założone subkonto przy koncie parafialnym, przeznaczone tylko dla ofiar na zakup organów. Numer subkonta pojawi się na stronie internetowej.

Po Mszy św. można zakupić Baranka Wielkanocnego – Caritas (ostatnie sztuki), a także ozdobną palmę. Dochód z sprzedaży palm będzie przeznaczony na potrzeby młodzieży Oazowej. Jednocześnie zachęcamy do ręcznego wykonania palm i wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który tradycyjnie odbędzie się w Niedzielę Palmową.

         Już w tym tygodniu rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Szczegółowy plan rekolekcji i Triduum Paschalnego na folderach, które prosimy zabrać do domów, oraz na stronie parafialnej. Módlmy się codziennie o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty, spowiedników, oraz o obfite owoce łask Bożych dla całej parafii.

         Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w czwartek na 1130. Prosimy o zgłaszanie chorych pragnących przyjąć sakramenty święte przed świętami w domach. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Odwiedzimy ich w piątek od godziny 1100.

         Młodzież gimnazjalna klas I, II i III przygotowująca się do bierzmowania nie ma w tym miesiącu spotkań w salce lecz uczestniczy w naukach rekolekcyjnych a następnie w Triduum Paschalnym.

         Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i świece do Bożego Grobu, a także dla Szkolnego Koła Caritas. W sobotę na mszach rekolekcyjnych składka na potrzeby ks. Rekolekcjonisty. W przyszłą niedzielę odbędzie się natomiast przed kościołem kiermasz na rzecz Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej prowadzony przez opiekunów i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z Konar – Zielonej.

         Dziękujemy rodzinom z ul. Mogilańskiej część pierwsza od 1 do 41, ul. Stroma za ofiarę 80 zł. na kościół i sprzątanie świątyni (4 osoby). W sobotę od godz. 930 do troski o kościół prosimy rodziny ul. Mogilańskiej część druga od 42 do końca, ul. Wschodnia, a za dwa tygodnie ul. Podedworze część pierwsza,  nowe domy pod Parkiem i ul. Lipowa.

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130