Dziś jeszcze zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej około godz. 1200, a także na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 1600. Po Mszy św. można zakupić Baranka Wielkanocnego – Caritas.

         Przed nami rekolekcje parafialne, które jak zapowiadaliśmy odbędą się w dniach od 10 do 13 marca br. Szczegółowy plan rekolekcji i Triduum Paschalnego na folderach, które prosimy zabrać do domów, oraz na stronie parafialnej. Bóg zapłać osobom, które pomogły w przygotowaniu folderu.

         Zgodnie z zapowiedzią przy wyjściach zostały umieszczone skarbony do których prosimy składać ofiary na kwiaty i świece do Bożego Grobu. Również młodzież ze Szkolnego Koła Caritas kwestuje przed kościołem na pomoc biednym rodzinom naszej parafii i Dom Samotnej Matki i Dziecka w Borku Fałęckim. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

         W środę zapraszamy na Krąg Biblijny wszystkich, którzy pragną rozważać słowo Boże. W tym roku czytamy Ewangelię wg Św. Łukasza. Spotkanie w salce na Nowej Plebanii o godz. 1800.

         W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od 1600, w piątek od 600 rano i po południu od 1600.

We czwartek godzina święta od 1630. W I piątek od 1630 adoracja z Litanią do Najświętszego S P J.  W czasie Mszy o g. 1730 modlić się będziemy o dobre przygotowanie do ŚDM. Po Mszy św. Naboż. Drogi Krzyżowej i spotkanie Młodych ŚDM.

W sobotę Nabożeństwo do Niep. Serca NMP o 1630. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Od rana jak co miesiąc odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

         Z kalendarza liturgicznego:

W piątek Święto Świętego Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

         Zgodnie z prośbą Ojca Św. na Rok Miłosierdzia w naszym dekanacie, organizowana jest akcja 24 godziny dla Pana. Początek adoracji w piątek 4 marca o 1700 w sanktuarium w Sieprawiu.

         Natomiast wszystkich chcących się modlić za kapłanów i osoby zakonne zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Modlitewnym na Jasnej Górze w nocy z 12/13.03.2016 r. Szczegóły na plakacie w gablotce.

         W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary na organy na ręce Rady Parafialnej. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Różańca w Różach Różańcowych. Natomiast po Mszy wieczornej spotkanie rodziców klas III Szkół Podstawowych w sprawie organizacji Uroczystości Komunijnej. Zapraszamy szczególnie Trójki Klasowe.

Dziękujemy rodzinom z ul. Kwiatowej oraz dalszej części ul. Zakopiańskiej nr parzyste do Rynku. za ofiarę 100 zł. na kościół i sprzątanie świątyni (11osób). W sobotę od godz. 930 do troski o kościół prosimy rodziny z ul. Mogilańskiej część pierwsza od 1 do 41, ul. Stroma, a za dwa tygodnie ul. Mogilańska część druga od 42 do końca, ul. Wschodnia.

Do wieczności po nagrodę od Boga odeszła + Anna Kownacka z Kulerzowa, lat 95. Pogrzeb jutro na Rakowicach o godz. 1340. Dobry Jezu a nasz Panie…

607141
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,117