Dziś  przypada święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Po sumie około godz. 1200 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o 1600 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do licznego udziału i skorzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tym nabożeństwie pod zwykłymi warunkami.

Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na ręce Rady Parafialnej w kwocie 4 630 zł. Wyrażamy wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, a także członkom Rady, których bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii, dziś po wieczornej Mszy św.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w tym roku w dniach od 10 do 13 marca, to jest od czwartku do piątej niedzieli Wielkiego Postu. Spowiedź w sobotę 12 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Leśniak, Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Prośmy o światło Ducha Świętego dla niego i dobre owoce rekolekcji dla całej naszej parafii. Szczegółowy program będzie podany później.

Informujemy, że od dziś przez kolejne niedziele po Mszach świętych o godz. 930 i 1100 będą dyżurować na starej plebanii wolontariusze ŚDM. Można u nich uzyskać informacje, zgłosić chęć przyjęcia pielgrzymów i zapisać się do uczestnictwa w dniach młodzieży.

W tym tygodniu spotkania do bierzmowania mają klasy II oraz III gimnazjum.

16 marca tradycyjnie będziemy się modlić przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II po rannej i przed wieczorną Mszą św. Natomiast nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed wieczorną Mszą św.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątek po Mszy świętej rannej ok. godz. 700  i po wieczornej ok. godz. 1800, w sobotę dla dzieci o 900 oraz w niedziele po sumie.

Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek - wspomnienie bł. Michała Sopoćki, kapłana.

W środę - świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.

Dziękujemy rodzinom z ulicy: Rzymskiej cz. II – za sprzątanie świątyni. W sobotę od godz. 930 do troski o Kościół prosimy rodziny z ul. Rzemieślniczej i dalsza część ul. Zakopiańskiej nr parzyste do 62, a za dwa tygodnie ul. Kwiatowa oraz dalsza część ul. Zakopiańskiej nr parzyste do Rynku. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Leon Czarnecki lat 63 Dobry Jezu, a nasz Panie...

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895