1. Dziś Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się o zdrowie i skuteczną pomoc dla nich.

2. Dzisiaj i przez dwie następne niedziele będziemy przepraszać Boga za grzechy w czasie 40 – godzinnego nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżywania Wielkiego Postu. Po Mszach świętych i w czasie popołudniowym do Mszy św. o g.17,00, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy i przewodniczenie im z Żywych Róż i wspólnot parafii. Zachęcamy, by pozostać po Mszach świętych, przyjść wcześniej a także przybyć specjalnie na modlitwę osobistą.

3. Jak co miesiąc 24-tego pomodlimy się dzisiaj w czasie adoracji po Mszy o 7,30 i przed 17,00 przez wstawiennictwo Św. Bartłomieja naszego Patrona.

4. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

5. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Dziękujemy za otwartość, wspólną modlitwę oraz błogosławieństwo. Harmonogram jest następujący.

7. Dziękujemy rodzinom z cz. od wiaduktu do Włosani – za sprzątanie świątyni. W sobotę od g.8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z ulicy: Żary. Za 2 tygodnie z ul. Rzymskiej cz.I. Bóg zapłać!

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie, zwłaszcza dla dzieci: Mały Gość na ferie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28.01. we czwartek – Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów Kościoła 31.01 w niedzielę – Św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i wielki apostoł młodzieży.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895