1. W tym Roku Świętym rozważajmy drogę do świętości Św. Jana Pawła II, aby z przykładu Jego życia zaczerpnąć inspiracje i umocnienie dla naszego wędrowania w tym samym kierunku. Szczególną okazją do tego będzie zgodnie z zaproszeniem Ks. Kardynała udział naszych parafian, chóru Mogilanum i wiernych z dekanatu w uroczystości w najbliższy piątek 22 stycznia od g. 17,00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, jako Kościele Jubileuszowym: we Mszy św. i po niej w procesji światła z Jego relikwiami i modlitwą różańcową. Na zakończenie wszyscy przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia zyskując odpust jubileuszowy oraz oddamy cześć relikwiom Świętego. Zachęcamy wiernych do licznego udziału w pielgrzymowaniu. Dojazd od ul. Zakopiańskiej ul. Jugowicką i Marcika oraz od ul. Herberta. Można dojść od Centrum handlowego i od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wcześniej nawiedzić dolny Kościół i w Centrum „Nie lękajcie się” obejrzeć pamiątki po Janie Pawle II.

2. Rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. W tych intencjach ofiarujmy Nieszpory dzisiaj o g. 16,30, nasze modlitwy i cierpienia. Dzisiaj nasz chór śpiewa w Krakowie na Piaskach w parafii Najśw. Serca Pana Jezusa.

3. We czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne, czyli adorację Najśw. Sakramentu przebłagalną za grzechy; przez 3 kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post /harmonogram poniżej/

5.Trwają odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. /proszę odczytać z planu…./ Kapłan przynosi Słowo Boże, modlitwę i błogosławieństwo. Jeśli w rodzinie z różnych przyczyn nie było kolędy można indywidualnie zaprosić kapłana.

6.Zachęcamy, aby w czasie ferii dzieci i młodzież skorzystali z organizowanych form wypoczynku przez Duszpasterstwa i Ruchy Archidiecezji. Szczegóły u katechizujących i opiekunów oraz na stronie internetowej diecezji.

7. Dziękujemy rodzinom z ul z ul. Skrzyszów, Działy, i przyległych za sprzątanie świątyni. W sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z ul. Markoszów, Krótkiej i Świątnickiej od wiaduktu do Włosani. Za 2 tygodnie z ul. Żary.

8.Zachęcamy, aby zaopatrzyć rodziny w pisma katolickie. Dla najmłodszych: Ola i Jaś, Dominik przed I komunią, dla młodzieży potrzebna Droga, ponadto stałe tygodniki: Źródło, Gość i Niedziela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 19 I we wtorek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troszczył się o podniesienie wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych; jest założycielem Sióstr Służebnic Najśw. Serca Jezusowego (sióstr sercanek);
• 21 I we czwartek – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
• 24 I w niedzielę – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

ADORACJA
„40-GODZINNE NABOŻEŃSTWO”

Niedziela – 24 styczeń 2016
8,45 – Środek Wsi
12,00 – Podstyr i Łobzów
13,00 – od Kościoła do Wiaduktu
14,00 – ul. Świątnicka, Działy i Skrzyszów
15,00 – ul. Zakopiańska
16,00 – Parkowe Wzgórze, Podedworze

Niedziela – 31 styczeń
8,30 – Chorowice
12,00 – Kulerzów
13,00 – Włosań
14,00 – od agronom. do bloków i od Kościoła do Ośrodka Zdrowia
15,00 – III Zakon św. Franciszka
16,00 – Zespół Mogilanie i ul. Rzymska

Niedziela – 7 luty także w Kaplicy w Bukowie
8,30 - Konary Buków - 9,30 – 12,00
12,00 – Żary
13,00 – za Górą i Celiny i Osiedlowa
14,00 – uczniowie ze szkoły podstawowej
15,00 – młodzież gimnazjalna
16,00 – młodzież z grupy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894