1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: ”Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania, aby z kolejnych serc wznosiło się wyznanie:” Jezu Ufam Tobie”. Bóg zapłać za ofiarę na tacę na Dzieła Misyjne Kościoła.

2.We wtorek 22 paźdz./w 35 rocznicę inauguracji pontyfikatu/ w liturgii dzień Błog. Jana Pawła II. Po Mszy św. porannej przy ołtarzu Błog. Jana Pawła i Jego relikwiach oraz w czasie Nabożeństwa Różańcowego modlić się będziemy za Jego wstawiennictwem o potrzebne łaski i również o Jego kanonizację. W Kaplicy w Bukowie tego dnia o g. 17,30 Uroczysta Msza Odpustowa ku uczeniu Patrona – odprawiana przez Ks. Zbigniew Tarnawę, byłego wikariusza w roku 25 rocznicy święceń – na którą zapraszamy parafian. Również w budowanym Sanktuarium Błog. Jana Pawła w Łagiewnikach Msze św. Odpustowe o g.8,10 ,12 i 17.

3. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie, podczas którego rozważamy tajemnice zbawienia. Zapraszamy dzisiaj o g. 16,15, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli i codziennie o g. 17,30. W tym tygodniu do podawania rozważań i prowadzenia modlitw zapraszamy…. Prosimy odpowiedzialnych z tych wspólnot o pobranie tekstów w zakrystii i przygotowanie.

4. W przyszłą niedzielę w kościołach (poza katedrami) obchodzona jest uroczystość rocznicy poświęcenia. Po Sumie o g. 11,00 wystawienie Pana Jezusa i dziękczynne Ciebie Boga… Ofiary na budowę Sanktuarium Błog. Jana Pawła II .

5. Przygotowujemy się do miesiąca pamięci o naszych zmarłych braciach i siostrach czekających w „przedsionku nieba” w czyśćcu na wejście do domu Ojca. Pomóżmy im, by wejście do domu Ojca było jak najszybsze. Z wdzięczności za trud ich życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane, zanieśmy im dar całorocznej modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami, na które przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych. Również ofiarujmy za zmarłych dar Ofiary Mszy Św. i naszej komunii św. oraz dary odpustów. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. Wszelkie prace na cmentarzu należy uzgadniać w parafii. Porządkując groby prosimy uszanować pozostałe mogiły i całość cmentarza – nie zostawiając śmieci przy innych mogiłach, czy przy ogrodzeniu. Trawę i odpady mineralne prosimy zabierać ze sobą. Szkło i plastik wkładać do pojemników. Prosimy również, by świętokradzkie ręce nie kradły i nie niszczyły tego, co jest wyrazem łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności.

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Zakopiańskiej do nr 62 parzyste i ul. Rzemieślniczej za sprzątanie Kościoła i kwiaty, również nowożeńcom/ Na najbliższą sobotę od g. 8,00 troskę o Kościół powierzamy rodzinom z ul. Zakopiańskiej od nr 62 parzyste do Rynku i ul. Kwiatowej /jak po kolędzie/.

7. Pragniemy zorganizować Pielgrzymkę na Kanonizację Błog. Jana Pawła II od 22-29.04.2014r. połączoną z nawiedzaniem ważnych miejsc świętych, Sanktuariów, zabytków Rzymu i Watykanu, Padwy św. Antoniego, Loretto z domkiem Maryi, Manoppello z relikwią „Chusty św. Weroniki”, San Giovani Rotondo – św. Ojca Pio. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i zakrystii. Zapisy z wpłatą zaliczki w zakrystii do 17 listopada.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie zwłaszcza dla dzieci przedszkolnych Jaś i Ola, dla dzieci i gimnazjalistów nowy Mały Gość, dla młodzieży odnowiony dwutygodnik Droga, aby zrównoważyć wpływ złych i demoralizujących środków przekazu. Ponadto nowy, interesujący numer dwumiesięcznika Miłujcie się dla narzeczonych, małżonków i nie tylko.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895