1. Święty Jan Ewangelista zapisał: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Dziś w uroczysty sposób świętujemy tajemnicę przyjścia Boga na świat – tajemnicę Jego wcielenia, które jest początkiem naszego zbawienia. Pamiętajmy, że to Pan Jezus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Rok Miłosierdzia.
Pozwólmy zatem, aby Pan Bóg ze swoją miłością rodził się nieustannie w naszych sercach, przemieniał je, a nam błogosławił i udzielał wszelkich potrzebnych darów.

2. Rozpoczęliśmy okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał aż do niedzieli Chrztu Pańskiego, czyli do 10 stycznia. Dziś z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy dzisiaj do udziału w Nabożeństwie Nieszporów Świątecznych o g. 16,30 i Mszy św. o g.17,00.

3. Dzisiaj w pierwszy i jutro w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, z tym, że w drugi dzień Świąt w sobotę, w który czcimy w liturgii Św. Szczepana będzie dodatkowa Msza św. o g. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Dziękujemy za ofiarę na Pasterce przeznaczoną na Dzieło SOS – ratowania nienarodzonych. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze a ze Św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Bóg zapłać. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, by nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich a zwłaszcza rodziców z dziećmi do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary! Przyjmijmy w naszych domach kolędników misyjnych, których pobłogosławienie i rozesłanie w drugi dzień Świąt na Mszy o g. 9,30, na wsparcie dzieci w krajach misyjnych.

4. W najbliższą niedzielę, 27 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. W to Święto polecać będziemy Bogu w ofierze Mszy Świętej o g. 11,00 nasze rodziny, a szczególnie małżonków przeżywających w tym roku kościelnym Jubileusze sakramentu małżeństwa: złote, srebrne i brązowe i inne. Chętni małżonkowie-jubilaci do osobistego przeżywania Jubileuszu proszeni są o zgłoszenie w zakrystii. Na Mszach św. małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po Mszy o 9,30 pobłogosławimy małe dzieci.

5. Także w niedzielę wspominamy Św. Jana Apostoła i Ewangelistę. A w poniedziałek, 28 grudnia, Św. Młodzianków, męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nie narodzonego.

6. Po Świętach 28.12.,tj w poniedziałek rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy jest przygotowany i wywieszony na tablicach ogłoszeń, także na stronie internetowej parafii. Tych, którzy w niedzielę nie wzięli prosimy o pobranie listu do parafian z harmonogramem kolędy od ministrantów lub na stoliku z prasą katolicką.

7. W piątek po Świętach 1.I będziemy obchodzić uroczystość Świętej Rodzicielki Maryi.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088