1. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. We czwartek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Do ich przeżywania wielu Parafian dobrze się przygotowało poprzez sakrament pokuty sprawowany wczoraj. Tych, którzy, którzy jeszcze nie byli zapraszamy do spowiedzi jutro, we wtorek i środę przy okazji Mszy św. rano i wieczorem. W środę o g.17,30 podsumowanie udziału dzieci w Roratach.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie powinien temu towarzyszyć alkohol. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach chorych, biednych i samotnych. Chorym zgłoszonym w zakrystii jutro od rana udzielimy Komunii świętej w domach. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste! Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać tym, którzy mają udział w składaniu darów, także właścicielom sklepów, którzy to umożliwili, P. Surówka Bóg zapłać za dziecięcą odzież. Przekazujemy to z Zespołem Caritas ubogim i potrzebującym z życzeniami od wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Zespołowi Caritas i tym wszystkim, którzy pomagają. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W tym duchu przyjdźmy licznie na Mszę „Pasterską” o północy z czwartku na piątek do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona jest zgodnie z prośbą Księdza Kardynała – na Fundusz Obrony Życia S.O.S. Kończy się również tegoroczna Duchowa Adopcja, dziękujemy tym, którzy ją podejmują.

5. W pierwszy i drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, z tym, że w II dzień Świąt, w sobotę będzie dodatkowa Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu św. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Bóg zapłać.

6. W niedzielę 27 grudnia czcić będziemy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Na Mszy świętej o g.11,00 w imieniu wszystkich Parafian będziemy przepraszać za grzechy, dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalsze, szczególnie w imieniu małżonków przeżywających w tym roku kościelnym Jubileusze sakramentu małżeństwa: złote, srebrne i brązowe. Lata zawarcia sakramentu małżeństwa to:
50-lecie z 1966 r. 40-lecie z 1976 r. 30-lecie z 1986 r. 25-lecie z 1991 r. 20-lecie z 1996 r. 15-lecie z 2001 r. i 10-lecie z 2001 r. Chętni małżonkowie-jubilaci do przeżywania Jubileuszu w Święto Świętej Rodziny proszeni są o zgłoszenie w zakrystii.

7. W drugi dzień Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Na Mszach św. poświęcenie owsa.

8. Serdeczne Bóg zapłać P. Józefowi Gałasiowi za nowe stojaki pod choinki, Bartłomiejowi Surowce za choinkę na zewnątrz, Pani Annie Tylek za przygotowanie dekoracji na ołtarze i choinkę. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie świątyni rodzinom z rejony Konary – Spółdzielnia i Glinik oraz za złożoną ofiarę 500 złotych na organy. Do troski o Kościół prosimy w wigilię od g.8,00 rodziny z rejonu Konary Wieś, którym już dzisiaj dziękujemy za zakup oświetlenia choinkowego na zewnątrz. Na środę od g. 9,00 prosimy młodzież do ubierania choinek i przygotowania szopki , natomiast 31 XII w czwartek od g.8,00 rodziny z Włosani cz. I do ul. Świątnickiej, a na sobotę po świętach Włosań, ul. Łobzowska.

9. Po Świętach 28.12. rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać od ministrantów i ze stolików z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. Oddzielnie są Mogilany i razem pozostałe miejscowości.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093