1. Dziś niedziela Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła Apostoła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W liturgii szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące Słońce jest już naprawdę blisko.

2. Zapraszamy dzisiaj o g.16,30 na Nabożeństwo Nieszporów, a w środę po Mszy porannej i o g. 17,00 na Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II, jak co miesiąc 16-tego miesiąca z prośbami i podziękowaniami przy ołtarzu z Jego relikwiami.

3. Od środy, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego. To właściwy czas na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie szczególnie sprawowana w najbliższą sobotę 19 grudnia od 8,00 do 11,30 /z przerwą 9,30- 10,15/ i od 14,00 – 17,30 /z przerwą 15,30- 16,00/.

4. Serdecznie zachęcamy do udziału od środy w specjalnej nowennie modlitw do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

5. Odwiedziny chorych przed Świętami z sakramentami św. w poniedziałek przed południem 21 grudnia. Prosimy o zgłoszenie tych chorych w zakrystii.

6. Myśląc o świętach nie zapominajmy o dzieciach i ludziach najuboższych. Zechciejmy ich dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca przez udział w Akcji Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przez pobranie świecy Caritas i złożenie ofiary. Także dziękujemy z Parafialnym Zespołem Caritas właścicielom sklepów i klientom, którzy do pojemnika w ich placówkach i Kościele przy ołtarzu św. Franciszka składają spożywcze produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które z życzeniami od rodziny parafialnej przekażemy ubogim. Prosimy młodzież i chętnych do pomocy w środę 23 grudnia o g. 9,00. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. Są one jeszcze dostępne u pana organisty i pana kościelnego.

7. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Konarach wraz z podopiecznymi zapraszają na kiermasz przedświąteczny, który odbędzie się dnia 20 grudnia w niedzielę na dziedzińcu przed Kościołem.. Serdecznie zapraszamy.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ręce Rady Parafialnej w pierwszą niedzielę grudnia w kwocie 7 590 zł. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w Mszach za parafian.

9. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. o g. 12,30. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 21 grudnia w kościele po Mszy wieczornej ok. g. 18,15 przy chrzcielnicy.

10. Serdecznie dziękujemy państwu Kuberom z Kulerzowa i p. Zbigniewowi Gałasiowi za ofiarowanie choinek do kościoła. Panom Józefowi Kłysiowi i Zygmuntowi Surówce za ich przywóz, p. Józefowi Gałasiowi z rodziną za odnowienie żyrandola kościelnego. Do szczególnej troski o Kościół prosimy w sobotę ze względu na spowiedź po Mszy wiecz. ok. 18,15 rodziny z rejony Konary – Spółdzielnia i Glinik. A w wigilię od g.8,00 już teraz prosimy rodziny z rejonu Konary Wieś.

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112