1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na Mszy o g. 7,30 poświęcone zostały opłatki, które P. Kościelny i Organista rozniosą po rodzinach. Zapraszamy o g. 16,30 do udziału Nieszporach.

2. Jednocześnie weszliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest pięknym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

3. Odprawiamy Mszę o Najśw. Maryi Pannie, tak zwane Roraty. Do licznego udziału w niej codziennie o godz. 17,30 zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Także codziennie rano o 6,30 tych, którzy lubią i mogą. Jutro dzieci otrzymają planszę podobną do dekoracji w kościele i codziennie obrazki do niej. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień i uczynków miłosierdzia. Pamiętajmy o wsparciu najuboższych zwłaszcza dzieci, choćby przez pobranie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Caritasu i złożenie ofiary. Hasło tegorocznego dzieła: „Głodni Miłosierdzia" wpisuje się w Rok Miłosierdzia, który zgodnie z zapowiedzią rozpoczniemy 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. Przyszła druga niedziela Adwentu jest równocześnie, jak co roku jest Dniem modlitw za Kościół na wschodzie i wsparcia ofiarą do puszki tych wspólnot w wierze.

5. W piątek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy się modlić by znaleźli pracę.

6. W niedzielę 6 grudnia w liturgii Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to Święto usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz podarunków módlmy się za nich.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: dzieci, młodzież i dorosłych we czwartek od 16,00, także w Bukowie o 16,30 wystawienie Jezusa, adoracja i Msza św. W piątek od 6,00 i 15,30 spowiedź młodzieży i dorosłych. We czwartek i w piątek od 16,30 adoracja. W I piątek w czasie Mszy o g. 17,30 modlić się będziemy z naszymi młodymi o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Dziś po Mszy św. o 9.30 kolejna okazja do zgłoszenia u wolontariuszy udziału w spotkaniach ŚDM 2016. Szczególnie zachęcamy do zadeklarowania udziału jako wolontariusze, pomagający pielgrzymom ze świata. Prosimy także o zapisywanie w zakrystii kolejnych rodzin przyjmujących młodych pielgrzymów. W I sobotę zwracając się ku Niep. Sercu NMP, jak Św. Jan Paweł II modlimy się o święte życie rodzin, a także o Błogosławieństwo dla rodziców oczekujących narodzin dzieci, których szczególnie zapraszamy. Od g. 16,30 adoracja, Różaniec prowadzony przez Róże, modlitwy i Msza św. Od rana jak co miesiąc odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

8. W przyszłą pierwszą niedzielę grudnia po Mszy o 7,30 Zmiany Tajemnic w Różach Żywego Różańca kobiet i mężczyzn. Prosimy także jak co miesiąc o szczególne ofiary z rodzin na ręce Rady Duszpasterskiej na organy. W ubiegłym miesiącu ofiary wyniosły 6 370 zł. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się we Mszach za Parafian.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Konar od Buka cz. I za sprzątanie świątyni i ofiarę na Kościół. Za zielone gałązki Panu Stefanowi Ogiela, P. Kościelnemu z małżonką za układanie, P. Tomaszowi Górnisiewiczowi za fachową pomoc, rodzinie Emilii Szafrańskiej za wieniec. Na sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar – od Buka do Sęka cz. II. Za 2 tygodnie prosimy rodziny z Konar - Kopani.

10. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie z Adwentowymi dodatkami. Ostatni tydzień przyjmowania prenumeraty na miesięczniki Msza, Posłaniec i Różaniec.

11. W minionym czasie do wieczności odeszli: ś. p. Stanisław Mleczko z Konar lat 71, Adam Surówka z Mogilan lat 64 oraz Stanisław Sadłocha z Mogilan lat 72. Dobry Jezu...

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093