1. Dzisiejsza uroczystość podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelką łzę”.
Dziś, po Mszy o g. 11 i na Nabożeństwie o g. 16,30 /na które zapraszamy/ przed wystawionym Jezusem modlić się będziemy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Zapraszamy dzisiaj młodzież do zgłoszenia u wolontariuszy udziału w spotkaniach ŚDM 2016.Czekają przy wejściu od południa. Wcześniejsza deklaracja i rejestracja w Parafii będzie gwarantowała miejsce w sektorach, najbliżej Ojca św. Szczególnie zachęcamy do zadeklarowania udziału jako wolontariusze, pomagający pielgrzymom ze świata.(najlepiej pełnoletni do dnia 25 lipca 2016 r.) W następne dwie niedziele także dyżur wolontariuszy i zapisy po Mszy o 9,30. Również bardzo prosimy dalsze rodziny do przyjęcia pielgrzymów, zwłaszcza te, które przyjmują corocznie pielgrzymów do Łagiewnik, bo macie wielkie serca! Na razie na 800 pielgrzymów, do przyjęcia, na co liczą organizatorzy, mamy 350 miejsc. Równocześnie serdeczne Bóg zapłać za wolę przyjęcia pielgrzymów. Zapisy także w zakrystii. Szczegóły także dla młodych na stronie parafii i www.krakow2016.com., oraz w pierwsze piątki.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny Adwentem - czasem radosnego i pobożnego ocze¬kiwania na przyjście Pana Jezusa. Mszą świętą roratnią w niedzielę będzie Msza święta o g. 7,30, w ciągu tygodnia rano również jak co dzień Msza o g.6,30 zwłaszcza dla dorosłych i tych którzy mogą i lubią, natomiast wieczorem o g. 17,30 Roraty szczególnie dla dzieci, młodzieży i rodziców rano pracujących. Prosimy rodziców, aby dla dzieci zrobili lub nabyli lampiony adwentowe oświetlające drogę do kościoła i ołtarza. Prosimy aby rodzice z dziećmi zrobili wieniec adwentowy z czterema świecami, przy którym rodzina będzie się gromadzić na modlitwie. Lampiony i świece w niedzielę na pierwszych roratach i na Mszy o 9,30 poświęcimy.

4. Są, jak zawsze na stolikach przy wejściach tygodniki katolickie; Gość z kalendarzem, Niedziela i Źródło. Dla dzieci: Jaś i Ola, szczególnie Mały Gość – płytą CD piosenek na Roraty. Prosimy o podjęcie prenumeraty Mszy świętej, Posłańca Serca Jezusa i Różańca, tych dobrych pism przez stałych i nowych czytelników.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Konar – Grudzy cz. II za sprzątanie, lampki na choinki i ofiarę 800zł na organy. Na sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar – od Buka cz. I. Za dwa tygodnie prosimy rodziny z Konar –od Buka do Sęka cz. II. Teraz w czasie zimowym prosimy o zwrócenie uwagi, aby po wejściu, czy wyjściu zamykać drzwi kościoła.

6. W poniedziałek, 30 listopada, w liturgii również Św. Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Obecny tydzień /z wyjątkiem piątku – dnia pokuty/ to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

7. Prosimy tych, którzy mogą włączyć się w pomoc znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej: indywidualnie czy poprzez Zespół Charytatywny Caritas.

8. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc po Mszy o 7,30 modlitwa Franc. Zakonu Świeckich, a po niej braterskie spotkanie formacyjne na starej plebanii.

606114
Dzisiaj: 2
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,090