1. Dzisiaj niedziela przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Zapraszamy młodych do zgłoszenia udziału w spotkaniach ŚDM 2016.Wcześniejsza deklaracja i rejestracja w Parafii będzie gwarantowała miejsce w sektorach, na spotkaniach z Ojcem św. Szczególnie zachęcamy do zadeklarowania udziału jako wolontariusze, pomagający pielgrzymom ze świata.(najlepiej pełnoletni do dnia 25 lipca 2016 r.) Również prosimy dalsze rodziny do przyjęcia pielgrzymów, zwłaszcza te, które przyjmują corocznie pielgrzymów do Łagiewnik, bo macie szerokie serca! Na razie na 800 pielgrzymów, do przyjęcia, na co liczą organizatorzy, mamy tylko 340 miejsc. Równocześnie serdeczne Bóg zapłać za wolę przyjęcia pielgrzymów i za ofiary na tacę na ŚDM 2016. Nieszpory o g 16,30 w tych intencjach.

2. Jutro 16-tego, jak co miesiąc modlimy się przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II o potrzebne łaski, dziękując Bogu za Jego świętość. Zachęcamy do składanie intencji modlitewnych przy ołtarzu Jego relikwii.

3. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o g.17,00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedziele ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi.

4. W najbliższy piątek, trzeci miesiąca po Mszy św. porannej i pół godz. przed wieczorną zapraszamy na comiesięczne Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny.

5. Również w piątek, 20 listopada zapraszamy dzieci i rodziców z klas trzecich na Mszę św. o g. 17,30 z cyklu przygotowań przy parafii do sakramentów pierwszej spowiedzi i komunii św.

6. W sobotę 21 listopada, w liturgii Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny przez Jej rodziców Bogu. My również poświęcajmy siebie i swoich bliskich Bogu

7. W przyszłą niedzielę ostatnią roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na wszystkich Mszach św. będziemy się powierzać Jezusowi jako Królowi naszych serc. Po Mszy świętej o g. 11,00 przed Jezusem w Najśw. Sakramencie Litania i akt zawierzenia świata Sercu Jezusa.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom za złożone w ubiegłą na ręce Rady 6370 zł na organy. Podziękowania do rodzin z Konar Grudzy cz. I za sprzątanie świątyni i za kwiaty. Do troski o Kościół zapraszamy w sobotę od g. 8,00 rodziny z Konar -Grudzy cz. II. Za 2 tygodnie z Konar- od Buka do I cz.

9. Prosimy, aby pisma katolickie dostępne na stolikach przy wejściach służyły pogłębianiu wiary. Na miesięczniki Posłaniec, Msza święta i Różaniec prosimy zapisywać się w zakrystii.

10. Odeszła do wieczności: + Maria Gołaszewska z Mogilan lat 89. Dobry Jezu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 18 XI we środę– Błog. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która 100 lat temu zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Ruchu Czystych Serc; 19 XI we czwartek –Błog. Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, 20 XI w piątek– Św. Rafał Kalinowski (1835-1907), powstaniec z 1863 r., sybirak, karmelita i kapłan; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem; 22 XI w niedzielę – Św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895