1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy modlitwą i ofiarą do puszki chrześcijan z Syrii, którzy są zabijani i brutalnie prześladowani, ponad 2,5 mln musiało uciec poza granice. Także jest Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem chrztu, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca.

2. Jutro w liturgii rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie, katedry papieża, „matki wszystkich kościołów”. Módlmy się za papieża i cały Kościół.

3. We środę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Tradycyjnie zapraszamy razem z P. Wójtem i Gminnym Ośrodkiem Kultury na Mszę świętą o g. 17,00 w intencjach Ojczyzny (pół godziny wcześniej niż zwykle). Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i program patriotyczny w Sali narad Urzędu Gminy.

4. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o g.17,00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedziele ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami, o które prosiliście. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków miłosierdzia.

5. Dzisiaj po Mszy o g. 7,30 (zaległe z ubiegłej niedzieli) Zmiana Tajemnic w Różach kobiet i mężczyzn, a także dziękujemy, (jak co miesiąc) za ofiary z rodzin na ręce Rady duszp. na organy. Dotychczas łącznie z wpłatami przez bank niektórych ofiarnych parafian mamy uzbierane 77360 zł. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla wszystkich ofiarodawców.

6. W piątek najbliższy drugi miesiąca zapraszamy na adorację uwielbienia Jezusa po Mszy św. wieczornej.

7. Przyszła niedziela będzie dniem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Zapraszamy młodych do zgłoszenia udziału w spotkaniach ŚDM 2016.Wcześniejsza deklaracja i rejestracja w Parafii będzie gwarantowała miejsce w sektorach, na spotkaniach z Ojcem św. Szczególnie zachęcamy do zadeklarowania udziału jako wolontariuszy pomagający pielgrzymom ze świata. Nikogo z młodych nie może tam zabraknąć, bo mamy przecież bardzo blisko. Również prosimy dalsze rodziny do przyjęcia pielgrzymów. Równocześnie Komitet Organizacyjny prosi o szczególne ofiary na tacę na ŚDM 2016.

8. Parafianom z Bukowa cz. dolnej składamy Bóg zapłać za posprzątanie wczoraj świątyni. Do troski o Kościół w sobotę od g. 8,00 prosimy parafian Konar –Grudzy cz. pierwszej
8. Polecamy pisma katolickie. Szczególnie dla najmłodszych Jaś, Dominik dla dzieci przed I komunią św., Droga dla młodzieży i stałe: Źródło, Niedziela, Gość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: We środę 11 listopada – Św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, mnich i biskup w Tours; modlitwom wiernych polecamy Ks. Marcina Szegdę naszego rodaka. We czwartek, 12 listopada – św. Jozafat, z XVII wieku apostoł kresów wschodnich; w piątek, 13 listopada – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy polscy z początku XI wieku.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894