1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Św. jak w inne niedziele z jedną dodatkową Mszą sw: o g.14 za wszystkich zmarłych po której udamy się w procesji na cmentarz, modląc się tradycyjnie przy czterech stacjach i odczytując imiona zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych.

2. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane Dniem Zadusznym. Uroczyste Msze Św. o g. 7,30, 8,30, 9,30 i po południu o 15,0, 16,30 i 17,30; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Wszyscy stanowimy jeden Kościół: my jesteśmy pielgrzymującym do Nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem triumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami, /na które przyjmujemy w zakrystii/, by jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

3. Od dzisiejszego popołudnia do dnia 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków, należy nawiedzić Kościół, cmentarz i modlić się za zmarłych. Przez Tydzień Zaduszny codziennie o g. 17,00 Nabożeństwo Różańcowe z wypominkami oraz modlitwami o wybawienie dusz z czyśćca, po czym ok. 17,30 Msza święta.

4. W ostatnich miesiącach była wykonywana przez specjalistyczną firmę baza osób pochowanych na naszym cmentarzu, z mapą, inwentaryzacją i ewidencją zmarłych i grobów. Teraz ze strony internetowej Parafii dostępny jest elektroniczny plan cmentarza pozwalający odnaleźć lokalizację grobów bliskich oraz zobaczyć rozmieszczenie grobów na cmentarzu. Ponadto przypominane są rocznice śmierci zmarłych i można zapalić wirtualny znicz.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni od 16,00 spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży oraz dorosłych,(tych, którzy ostatnio nie byli) także w Bukowie, o 16,30 wystawienie Jezusa i adoracja, Różaniec i Msza św. Ponadto w te dni a zwłaszcza w I piątek od g.6,00 okazja do spowiedzi, a o g.6,30 Msza św. o Sercu Pana Jezusa, przyjmujmy komunię świętą wynagradzającą. I piątkowa wieczorna Msza św. ze szczególnym udziałem uczących się dzieci i młodzieży, także studiujących. Również wspólnota ŚDM 2016 i chętni na wolontariuszy, także ze Służby zdrowia modlą się i mają spotkanie po Mszy św. W I sobotę oddając szczególną cześć Niep. Sercu NMP, modlimy się także przez Św. Jana Pawła II przyjmując Jego nauczanie, wypraszając łaski dla rodzin oczekujących narodzin dzieci /które szczególnie zapraszamy/ oraz chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży. Również, jak co miesiąc od g. 8,00 odwiedzimy naszych chorych z sakramentami św.

6. Za tydzień w niedzielę VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony dramatycznej sytuacji chrześcijan w Syrii. Ofiarą do puszki możemy ich wesprzeć.

7. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 7,30 Zmianka Tajemnic w Różach kobiet i mężczyzn, a także prosimy, jak co miesiąc o ofiary z rodzin na ręce Rady Duszpast. na organy. Wypraszamy dla Was Błog. B. w Mszach św. za parafian.

8. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom z Bukowa z cz. k. szkoły Nowsie, które sprzątały i ozdobiły ołtarze. Na sobotę od g.8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z dolnej części Bukowa od Kaplicy w stronę do Skawiny i na Radziszów, Za 2 tygodnie z Konar Grudzy cz. I.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup i kardynał, który odegrał wybitną rolę na Soborze Trydenckim
Wszyscy Święci, którym dziś oddajemy cześć.

607265
Dzisiaj: 46
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,241