1. Dziś pierwsza niedziela października. Trwają nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata, a zwłaszcza za Papieża Franciszka w dniu Jego patrona i Synod poświęcony rodzinie. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie w połączeniu ze Mszą Świętą o g. 17,30 dzieci, młodzież, rodziców i starszych. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań różne grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą grupom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie ich i prowadzenie. Dla dzieci, które będą się starały codziennie być na Różańcu w nagrodę dzisiaj u ministrantów plansza /jak w kościele/ i codziennie po Nabożeństwie obrazki.

2. Jutro modlitwą w liturgii i na Różańcu przeżywając wspomnienie Św. Siostry Faustyny, której obrazem i relikwiami w ołtarzu Miłosierdzia Bożego już od roku się cieszymy będziemy wypraszać potrzebne łaski Jezusa Miłosiernego dla nas i świata.

3. Również modlitwa w tych dniach zbliżającej się 37 rocznicy wyboru Jana Pawła II niech będzie dziękczynieniem za Jego święte życie, za Jego kanonizację i przygotowaniem do przeżycia po raz drugi w historii liturgicznego wspomnienia 22 października i Odpustu w Bukowie. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem: ”Jan Paweł II – Patron rodziny” i ofiarą do puszki wesprzemy kształcenie najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

4. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej, które przypada we środę 7 października, a szczególnie dzisiaj Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do Ołtarzy Różańcowych o g. 15,30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych a szczególnie należących do Żywych Róż, które przygotują ołtarze; jest to równocześnie Zmiana tajemnic i z Rady Duszp. prosimy do podawania rozważań.

5. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. Zelatorów prosimy przynieść uaktualnione listy członków, jeśli były zmiany. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy na spotkanie dziś w zakrystii po nabożeństwie różańcowym. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nową różę. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

6. Serdeczne Bóg zapłać za hojniejsze ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na organy do naszego Kościoła. Szczególne Bóg zapłać rodzinom, które składają systematycznie, także przez wpłaty w banku. Modlimy się o Błog. Boże dla Was we Mszach św. za Parafian.

7. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych będą się z nami modlić siostry Sercanki, które dadzą świadectwo o beatyfikowanej współzałożycielce Matce Klarze Szczęsnej i po Mszach będą kwestować przed kościołem na Bursę w Krakowie dla studiujących w tym mieście dziewcząt, która jest remontowana.

8. Składamy podziękowanie rodzinom z Kulerzowa cz. dolnej za sprzątanie świątyni, nowożeńcom za kwiaty w prezbiterium i z Żywych Róż przy pozostałych ołtarzach. Na sobotę od g.8,00 do troski o Kościół zapraszamy rodziny z Kulerzowa cz. górnej. Za 2 tygodnie z Bukowa cz. północnej od Kulerzowa po kaplicę.

9. Przypominamy młodzieży z klas I gimnazjalnych, że teraz w 2 tygodniu miesiąca mają spotkania przygotowujące do bierzmowania: w poniedz. o g.16,30, w czwartek o 16,30 lub 18,45. Klasy II gimnazjum będą miały w następnym 3 tygodniu: we środę o 16,30, w piątek o 16,30 lub 18,45. Również z klas trzecich jak co tydzień.

10. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w modlitwie adoracyjnej przed Jezusem eucharystycznym w najbliższy 2 piątek po Mszy wieczornej.

11. Zachęcamy, aby wychodząc ze Mszy św. przy stolikach nabyli tygodniki katolickie i miesięczniki. Jest dla najmłodszych Jaś, Mały Gość z modlitwą za prześladowanych chrześcijan, Droga i Niedziela z dodatkiem dla młodych i małopolski., Gość i Źródło.

12. Dzieci i młodzież zapraszamy do spotkań w grupach duszpasterskich według ustalonych terminów, które są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej, która ma adres Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
we czwartek, 9 października – błog. Wincenty Kadłubek, biskup, który jednak zrzekł się tego urzędu i osiadł w klasztorze cystersów w Jędrzejowie. Jest autorem Kroniki polskiej, czyli pierwszej historii Polski;.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119