1. Po wczorajszej światowej Modlitwie Różańcowej z udziałem 10 sanktuariów świata, w tym również naszej Jasnej Góry, dzisiaj Papież Franciszek zawierza świat Niep. Sercu Maryi w obecności figury MB z Fatimy. Ofiarujmy Sercu Maryi w kończącym się Roku wiary naszą modlitwę na Nabożeństwie dzisiaj  o g. 16,15 i w ciągu tygodnia o g. 17,30. Należący do Żywego Różańca i inni chętni są zaproszeni, aby prośbę Maryi o tę modlitwę zrealizować przez nowych kandydatów do Róż przez modlitwę jednym dziesiątkiem codziennie. Imiona i nazwiska z adresem prosimy składać do koszyczka przy MB Fatimskiej. Do podawania rozważań /które prosimy pobrać w zakrystii/ i prowadzenia modlitw w tym tygodniu zapraszamy...

2. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Z naszymi nauczycielami i w ich intencjach będziemy się modlić na Nabożeństwie Różańcowym  g. 17,30, na które serdecznie zapraszamy.

3. Obchodzimy dziś Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się od Niego dialogu z innymi. Tymi obchodami wyrażamy wdzięczność Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Dzisiejsza zbiórka po Mszy Św. przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

4. We środę 16 paźdz. /w pamiętny dzień wyboru/, po Mszy św. porannej przy ołtarzu Błog. Jana Pawła i Jego relikwiach oraz w czasie Różańca modlić się będziemy za Jego wstawiennictwem o potrzebne łaski. Podobne modlitwy w przyszły wtorek 22 paźdz. w liturgiczne wspomnienie Błog. Jana Pawła II. W Kaplicy w Bukowie tego dnia o g. 17,30 Uroczysta Msza Odpustowa ku uczeniu Patrona, którą odprawi Ks. Zbigniew Tarnawa, były wikariusz w roku 25 rocznicy święceń  – już teraz zapraszamy parafian.

5. Pragniemy zorganizować Pielgrzymkę na Kanonizację Błog. Jana Pawła II od 22-29.04.2014r. połączoną z nawiedzaniem ważnych miejsc świętych, Sanktuariów i zabytków Rzymu i Watykanu, Padwy św. Antoniego, Loretto z domkiem Maryi, Manoppello z relikwią „Chusty św. Weroniki”, San Giovani Rotondo – św. Ojca Pio. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i zakrystii. Zapisy z wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł w zakrystii do 17 listopada.

6. W przyszła niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Ofiara na tacę na cele misyjne. Po Mszy o g. 9,30 kiermasz misyjny dzieci z Kółka misyjnego.

7. W piątek 18 października przypada świętego Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Jest patronem Służby Zdrowia. Za naszych lekarzy i pielęgniarki i z nimi będziemy się modlić na Nabożeństwie i Mszy św.

8. Dziękujemy za 3290 zł ofiary z rodzin na prace renowacyjne elementów metalowych ogrodzenia. Na najbliższą sobotę od g. 8,00 troskę o Kościół powierzamy rodzinom  z ul. Zakopiańskiej od p. Wrona do nr 62 parzyste i ul. Rzemieślniczej /jak po kolędzie/.

10. W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne, pospieszmy z pomocą duszom w czyśćcu cierpiącym. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia dla nas, za dobro od nich otrzymane, zanieśmy im wielki dar całorocznej modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami, na które przyjmujemy w zakrystii po Mszach Świętych. Porządkując groby zmarłych, uszanujmy inne mogiły i całość cmentarza. Wszystkie śmieci, trawę uprzątnijmy zabierając je ze sobą - nie zostawiajmy przy grobach czy ogrodzeniu i składając: odpady stałe szkło i plastik do pojemnika. Dziękujemy za zrozumienie, ponieważ duże sumy wydajemy na wywóz śmieci.

11.Spotkania kandydatów do bierzmowania z II klas gimnazjum w tym tygodniu są odwołane i przełożone na przyszły poniedziałek 21 października 16,30 i 18,45 oraz na czwartek 24 października 16,30. Klasy III mają spotkania bez zmian.

12. Polecamy do rodzin pisma katolickie zwłaszcza dla dzieci przedszkolnych Jaś i Ola, dla młodzieży odnowiony dwutygodnik DROGA. Prosimy rodziców, aby dla swoich dorastających synów i córek to pismo brali, aby zrównoważyć wpływ złych i demoralizujących środków przekazu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek, 15 października – św. Teresa z Avila, hiszpańska zakonnica żyjąca w XVI wieku, wielka reformatorka Karmelu i autorka dzieł mistycznych;
  • we środę, 16 października – św. Jadwiga Śląska. Żyła w XIII wieku. Księżna Jadwiga była szczególnie wrażliwa na los ludzi ubogich i chorych. Dla nich fundowała wiele szpitali. Po śmierci męża osiadła w klasztorze w Trzebnicy;
  • we czwartek, 17 października – św. Ignacy Antiocheński, męczennik z początków chrześcijaństwa;
  • w sobotę, 19 października – błog. Ks. Jerzy Popiełuszko męczennik, duszpasterz środowisk medycznych i świata pracy, bronił godności człowieka  - „Zło dobrem zwyciężaj”, szykanowany przez władze komunistyczne i brutalnie zamordowany.
606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896