1. Dzisiaj po komunii świętej comiesięczna Adoracja Jezusa w Najśw. Sakramencie.
Po Mszy św. o g.7,30 Zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Dziękujemy za ofiary z rodzin na naszą świątynię składane dzisiaj na ręce Rady duszpasterskiej oraz przez wpłatę w banku teraz na organy. Bóg zapłać wszystkim, którzy mają udział w tej trosce o nasz Kościół poprzez ofiary i bezinteresowną pomoc, które z pewnością Bóg obficie wynagrodzi. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was we Mszach za Parafian i podczas Nabożeństw.
Zapraszamy o g. 16,30 do udziału w Nabożeństwie Nieszporów.

2. We czwartek ten równocześnie pierwszy miesiąca Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Zapraszamy na Msze Święte o godzinie 7,00 i 18,00.

3. W pierwszy czwartek miesiąca w czasie Godziny Świętej - adoracji od g. 17,00 będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Wcześniej spowiedź dzieci od g. 16,30 /pamiętają szczególnie rodzice i dzieci po I komunii. W pierwszy piątek miesiąca będziemy przepraszać Boże Serce za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi rano od 6,30 i po południu od g. 16,00. O g. 18,00 comiesięczna Msza z udziałem dzieci i młodzieży oraz rodziców.

4. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele przy chrzcielnicy katecheza przed chrztami św. w niedzielę o g. 11,00 dla rodziców i chrzestnych.
Składamy podziękowanie rodzinom z Mogilan – ul. Św. Bartłomieja za sprzątanie i ozdobienie świątyni i za ofiarę. Do troski o Kościół w sobotę od g. 8,00 prosimy rodziny z Mogilan ul. z ul. Krakowskiej nr parzyste, Nowej i Sportowej. Za 2 tygodnie za ul. Spokojnej i Słowiańskiej.

6. Polecamy do rodzin pisma katolickie na stolikach z prasą przy wejściach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów
W sobotę, 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia;
w niedzielę, 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130