1. W sobotę wkroczymy w sierpień. To miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W sierpniu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, aby wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę naszej Archidiecezji /6 sierpnia/, a wcześniej już w tych dniach się zapisać – szczegóły na plakatach i w parafii lub stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podejmują trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!? Wpisujmy nasze postanowienia do Księgi Trzeźwości znajdującej się na ołtarzu Św. Bartłomieja. Niech razem ze Św. Maksymilianem Marią Kolbe będą naszymi pośrednikami w modlitwie o trzeźwość.
Zapraszamy dzisiaj do udziału w Nabożeństwie Nieszporów o g. 16,30.

2. W sobotę, 1 sierpnia, przypada 71 rocznica powstania warszawskiego. Zaś w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana.

3. W pierwszą sobotę przez Niepokalane Serce Maryi i przez Św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach wypraszamy święte życie dla rodzin w sposób szczególny polecając te, które oczekują narodzin dzieci. Od g. 17,00 adoracja i Różaniec z udziałem Żywych Róż prowadzony przez Różę p. Henryki Pachel z Mogilan. Także w piątek i sobotę odwiedziny chorych, jak w ubiegłym miesiącu z sakramentami świętymi.

4. W przyszłą pierwszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. Po Mszy świętej o g.7,30 Zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn oraz prosimy o ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na naszą świątynię, teraz na organy. W ubiegłym miesiącu ofiary wyniosły 6180 zł. Szczególne Bóg zapłać rodzinom, które składają hojniejsze ofiary przez bank i osobiście. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was we Mszach za Parafian.

5. Dziękując rodzinom z u. Szkolnej, Grodzkiej i Zakopiańskiej, które sprzątały i ozdabiały świątynię w minionym tygodniu na najbliższą sobotę o g. 8,00 prosimy wszystkie rodziny z ul. Św. Bartłomieja. Za 2 tygodnie z ul. Krakowskiej nr parzyste, Nowej i Sportowej.

6. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118